Табачник позбавив школярів історії України

Feb 18, 2012 16:01


Запись опубликована Спротив. You can comment here or there.


Згідно з наказом міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника про нові типові навчальні плани у середній школі, до мінімуму зводиться вивчення української мови та літератури, а курс історії України взагалі скасовується.

Про це повідомляє газета «Дзеркало Тижня» у статті «Хід конем від Табачника».

«Маємо підпільно розроблену таємну зброю - наказ міністра щодо нових типових навчальних планів у середній школі. У цьому документі серед різних нововведень, про які ще скажуть своє слово експерти, вирішується і доля наших мови та історії. Перш за все в новому навчальному плані скорочено кількість уроків української мови. Тепер їх буде всього по два на тиждень. Для порівняння: в Російській Федерації на вивчення державної російської мови в шостому класі середньої школи відводиться шість уроків кожного тижня! Відчуваєте різницю?», - йдеться в статті.

«Не краще вчинили автори нових навчальних планів і з українською літературою. У сьомих, восьмих і дев’ятих класах кількість годин на її вивчення також зменшується. Логічніше, здається, було б зробити навпаки: з огляду на зростання обсягу та складності творів для вивчення, виділити більше часу для їх обговорення в класі разом з учителем. До речі, в російських навчальних планах саме так і зробили. До яких наслідків приведуть ці кроки міністерства, говорити зайве. Література - сегмент культури народу. Про яку самоідентичність нації можна вести мову, якщо її молоде покоління не буде знати своєї літератури, а отже - і культури?», - запитує автор Оксана Онищенко.

За її словами, ще гірша ситуація з історією України. «За задумом керівництва Міносвіти, цей предмет як такий взагалі зникне з розкладу шкільних уроків (хоча традиційно викладався навіть у Радянському Союзі). Замість нього з’явиться новий, інтегрований курс - історія, в якому буде об’єднана всесвітня історія та історія України. Створюється враження, що це трансформована ідея міністра про створення спільного з іншими країнами підручника з історії», - вказує автор на ідею створення спільного підручника з історії з Росією.

«Якщо мова йде про інтегрований курс, то його концепція досі не розроблена, не обговорена і не прийнята», - коментує експерт і викладач історії Павло Полянський, повідомляє «Спротив».

Хід конем від Табачника, Табачник Дмитро, молоді та спорту, вивчення української мови та літератури, Міносвіти, історія України, Освіта, науки, псевдореформі Януковича, міністр освіти

Previous post Next post
Up