„Мистецька толока на річці Калка”

Nov 01, 2009 00:55

АНОНС
у рамках Програми Року Ініціатив

Початок

в середу 11 листопада 2009 року 10:00

В селі Малоянисоль

Володарського району на Донеччині




«Студія Мистецьких Ініціатив»

і Творча майстерня Геннадія Фісуна

Запрошують на Свято

„Мистецька толока на річці Калка”

закладення Парку історичної реконструкції «АРТА»

За підтримки Голови Кіровської сільської Ради Волновахського району Донецької області Лариси Маншиліної та за участі вчителів та учнів Кіровської загально-освітньої школи

1-3 ступенів Волновахського району Донецької області (директор Олена Улитич)

Інформаційна агенція Навколосвітнього Каравану «ІНТЕРКУЛЬТУРА» в Україні:(044) 587 62 97 www.interkulturo.info

Організатори Свята щиро запрошують долучитися до закладення Парку історичної реконструкції «АРТА» (Арта - священна правда, істина, яку кочовики скити вважали за основу життя та вклонялися Арті-Правді, як найвищому священному сенсу життя. - Скитський словник Абаєва).

Місце для парку вибране у Приазовському степу на Східній Україні. Ця територія розташована на межі Донецької та Запорожської областей у долині середньої течії річки Калка (сучасний Кальчик) між селами П’ятихатки та Малоянисоль.

Відповідно до затвердженого плану, першим етапом створення Парку буде висадка дерев та встановлення скульптурних композицій ”Сонячні коні” понад річкою Калка.

Символічно, що саме Парк історичної реконструкції закладається поблизу місцевості, де з певною вірогидністтю відбулася сумнозвісна і одночасно визначна подія середньовічної України - битва об’єднаного війська русичів та половців з монголами (1224 рік).

Саме головне місце під парк оточене унікальними археологічними пам’ятками давнини України: величезні кургани доби бронзи (Чумацька могила, Довгі кургани та ін.), поселення доби бронзи (Ново-Миколаївка), святилище давніх тюрків-номадів (П’ятихатки, Вовчий вус) та місце рідкісної знахідки поховання воїна-шамана часів Золотої орди.

Концепція майбутнього Парку передбачає поетапне створення постійнодіючих експозицій: етнографічний ансамбль «Половецька вежа» (будівництво частково розпочато), скитська лазня (за Геродотом), комплекс етнографічного ленд-арту (інсталяції сакральних мистецтв), осередок-майстерня давньої культури глини, та інших історичних та архітектурних об’єктів для відтворення достовірної атмосфери української давнини.

Окрім того у програмі Свята показові виступи середньовічних лицарів (Приазовський клуб експериментальної археології) святковий обід (плов та індійський чай)та інші мистецькі номінації,.

До участі в Толоці запрошуються представники центральних та регіональних ЗМІ. Окрема журналістська експедиція вирушає з Донецька 11 листопада об 8:00. Організітори забезпечують автобус для журналістів до місця події та назад (про місце зустрічі буде повідомлено додатково).

Захід проходить у рамках загальнонаціональної культурно-освітньої Програми „Виїзні Мистецькі Ініціативи” за дружньої підтримки продюсерської агенції „Студія Мистецьких Ініціатив”

Інформаційна підтримка: журнал та інтернет-портал «Музеї України» /www.museum-ukraine.org.ua/,

газета «НАРОДНИЙ ОГЛЯДАЧ» /www.observer.sd.org.ua/

Генеральний інформаційний партнер: Інформаційна агенція Міжнародного

КАРАВАНУ „INTERKULTURO„ (OOН-ЮНЕСКО) www.interkulturo.info

Акредитація за телефонами: (044) 586-6297, (067) 780-2602

Без політичних та релігійних лозунгів!
Previous post Next post
Up