Гімалаї: кінець льодовикового періоду

Jul 16, 2010 22:18



  

Знімки 1921 року льодовика Ронгбук (Rongbuk Glacier) на північному схилі гори Еверест (
Mount Everest), виконані британським мандрівником Джорджем  Лейгом Меллорі (George Leigh  Mallory),  та 2007 року, зроблені на тому самому місці альпіністом Девідом Брішерсом (David Breashears), доводять, що за останнє століття кількість льоду на найвищій вершині світу значно скоротилася. 
Джерело: france24  Відео та фото на: AsiaSociety.org 

У четвертій оціночній доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату ООН (IPCC),  яка була видана у 2007 році і  є ключовим джерелом інформації з проблеми клімату, говорилося, що льодовики відступають швидше, ніж де-небудь іще, і що вони зникнуть до 2035 року. У січні 2010 року виявилося, що дата зникнення льодовиків - 2035 рік, є продуктом друкарської помилки. Це речення було неточно скопійоване зі статті директора Інституту географії РАН Владіміра Котлякова, де передбачалося скорочення загального льодовикового покриву Землі з 500 тисяч до 100 тисяч квадратних кілометрів до 2350 року, а не до 2035. Нинішній  температурний режим земної поверхні дає усі підстави стверджувати, що це  відбудеться набагато  раніше.
У зв'язку із зміною клімату, учені-кліматологи  також стурбовані станом полярних сніжних шапок. Наразі гляциологи не прийшли до єдиної думки щодо швидкості танення арктичних і антарктичних льодовиків. Різні групи фахівців отримують результати, які доводять, що небезпека сильно перебільшена чи ж, навпаки, що катастрофічне танення вже почалося. 
Див. також Танення льодовиків Гренландії підніме океан в 3 рази вище  Вчені запевняють, що Арктика незабаром зникне з лиця Землі  Дніпро може потекти у зворотний бік і стати солоним

Пізнавальне, Початок кінця

Previous post Next post
Up