Нямки

Jan 29, 2012 12:17

От це минулого вівторка в очікуванні дорогих гостей - Солі, Макса і Яринки, пробило мене спекти пляцок.
Це була моя перша випічка відколи я народила Дарцю. Не скажу що було легко, дуже не встигала по часу, бо доня трохи капризувала і не давала зайнятися справою. В кінцевому результаті процес виглядав так: Дарочка лежала в візочку і зі всіх сил намагалася не спати =), а я колисала її ногою, а руцями місила тісто на столі.При цьому я переспівала їй всі колискові що знала, всі ліричні і спокійні пісні, а потім вже і не дуже спокійні. Словом за дві години такого процесу я охрипла і мене боліли ноги (одна від колисання а друга від намагання втримати рівновагу=)).

А тепер про сам пляцок. Рецепт взяла з Свічадівської  книжки "Кулінарні секрети сестри Ольги". 


Книжку в презенті нещодавно дістала від мами і загорілася бажанням випробувати якийсь рецепт.
Моя подруга Оля каже що я можу собою гордитися, з чемності не перечу і гордюся))
А ось і сам рецепт:
Пиріг з яблуками
Тісто: 500г борошна, 250г маргарину, 150-200г цукру, 4 жовтки, 2 ст. ложки сметани, 2 ч. ложки порошку до печива.
Начинка: 1 кг  почищених яблук, 1ч. ложка кориці, 1 ст.ложка цукру, пакетик ванільного цукру

Одразу зазначу що в книжці було вказано 1,5 кг яблук,але як на мене того було забагато і багато начинки лишилося (довелося зробити яблукові млинчики наступного дня). І сам процес опишу як його відтворювала я, а не дослівний текст з книги.
Отже почистила яблука і ножем порізала їх на тоненькі скибочки (такі собі яблукові чіпси), в мисці перемішала їх з корицею і столовою ложклю цукру і ванільним цукром.
Запалила духовку щоб грілася.
Потім вистелила бритванку пергаментовим папером і змазала маслом (зазвичай використовую маргарин, але я мала лиш пачку, яка була потрібна для тіста).
Після цього взялася за тісто - поважила муку, цукор, відділила жовтки від білків. Натерла маргарину на грубій терці (треба щоб маргарин був не дуже мякий, тоді гарно натирається). Вимішала його з мукою і порошкомдо печива. В мисочці перемішала жовтки, сметану і цукор. Утворену масу додала до тіста і посікла це все ножем, а потім швидко замісила руками. Маю сказати що жовтки зі сметаною досить рідкі, і треба то все швидко замісити щоб воно не порозтікалося по дошці.
Після того як тісто стало однорідним і гарно замішеним, я розділила його на дві частини більшу і меншу.
Розкачала більшу частину і перенесла її в бритванку. Тут я стикнулася з проблемкою, бо коли сильно розтачувала тісто то при транспортуванні воно мені рвалося, тому я розтачала його не дуже тонко, а потім вже в бритванці пальцями порозминала його і рівномірно розпреділила по всій поверхні,і сформувала невеликі бортики. Потім виклала яблука і накрила зверху рештою розтачаного тіста. Тут знов були трабли, начинки було забагато, тісто рвалося і яблука вилізали.З горем пополам я повідбирала зайві ябка, рукам дотягнула тісто до країв і добре зліпила краї верхнього і нижнього коржа. Поколола верхній шар тіста виделкою.
Пекла пиріг при температурі 180 хвилин 40-50. Готовий пляцок має бути рум"яний зверху, і ще можна на секунду встромити сірничок всередину, якщо він буде сухим і нічого не прилипне то значить виріб вже треба виймати з печі.
Мені довелося подавати пиріг ще гарячим, тому зверху на шматочок я дала кульку морозива, вийшло дуже смачно.

Ще цього тижня я вперше готувала гарбузову зупу, за рецептом з тієї ж книжки.
Справа в тому що давно читала про користь гарбуза, але його переважно використовують для приготування солодких страв, а я більше люблю солені. Тому коли натрапила на цю зупку то дуже втішилася, тим більше гарбуз дома лежав вже давно.
Коли ми з донечкою вернулися з пологового то в кухні на нас чекав от такий гарбузик.



А за таким рецептом він перетворився на супер зупку:
2,5 літри води, 1 кг гарбуза, 2-3моркви, 2-3 цибулі, олія, сметана, сіль, перець, кріп.
Гарбуз і моркву чистимо і трем на грубій терці (я потерла в комбайні), кладем в окріп, підсолюєм і варимо до готовности.
Цибульку чистимо, ріжем на кубики і смажимо на олії до золотистого кольору, після чого додаєм до зупки. Все разом варимо ще трохи, потім перетираєм все до однорідної маси (я перетерла в блендері). Досолюєм і перчимо до смаку, приправляєм великою кількістю кропу і сметани.
Зупку ми смакували з грінками з моцарелою. Дуже рекомендую.

куховарстко, нямки

Previous post Next post
Up