Вчені з’ясували, чому людина не кусає язик під час їжі

Jun 07, 2014 13:03

Можливо , ви ніколи не замислювалися про це , але вчених вже давно цікавило , який механізм не дозволяє нам під час їжі кусати свою мову. Пояснення цьому феномену фахівці змогли знайти лише зовсім недавно.



Дослідники з’ясували , що в тих випадках , коли процес жування відбувається несвідомо , контролюючу функцію починають виконувати мозкові нейрони - вони й « командують » рухами щелепи і язика в процесі їжі . Досягнення останнього дослідження в тому , що вчені змогли зрозуміти , як саме це відбувається . Раніше довгий час для вчених залишалося закритим то , які саме нейрони координують дії щелепи і язика .

За словами фахівців , процес жування являє собою складну та злагоджену роботу щелеп та язика. Язик , розташовуючи їжу між зубами , в процесі жування прибирає її . На погляд обивателя , все просто , так як очевидно. Однак знадобилися спеціальні лабораторні дослідження , щоб вчені смоги побачити , як діють нейрони головного мозку при жуванні . Лабораторним мишам був впроваджений штам особливого типу сказу , спостереження за яким дозволило біологам простежити активацію мозкових нейронів під час пережовування гризунами їжі.

Таким чином процес їжі вчені змогли побачити з « вивороту ». За їх словами , жування і поглинання їжі - це складна схема взаємодії груп різних нейронів , частина яких відповідає за відкривання щелепи , частина - за висунення язика , і частина - за прямо протилежні дії . У той же час діють і спеціальні премоторні нейрони , які дозволяють контролювати злагоджену одночасну роботу безлічі м’язів , що беруть участь в процесі їжі .

Взято з сайту: http://ukrhealth.net/vcheni-zyasuvali-chomu-lyudina-ne-kusaye-movu-pid-chas-izhi7897/

дыбр, гумор, тю, юмор серьёзно

Previous post Next post
Up