До свята Купала не встигла підготувати цей матеріал, який записала чи рік чи два тому.. аж прикро що так пам'яті немає :( Точно пам'ятаю що запис був зроблений дворі музею Гончара, якраз закінчилися танці, здається, після святкового ярмарку у день Незалежності
(
Read more... )
трохи спантеличують наголоси, але Житомирщину мало знаю, тому не буду спорити,
молодець :-)
Reply
а що саме: вІлечко, вілЕчко, чи щось інше? :)
Reply
Reply
Це, до речі, поєднує ритміку отих купальських приспівок (не протяжних пісень, а приспівок), які очевидно казна-які давні.. хоча б тому що більшість купальських пісень, які дійшли до наших часів, вони дійшли саме у таких приспівках, у яких мотив і ритм сталий, а слова оновлюються.. як от наприклад про "дівчина на пароході"- це явно ХХст.
Слова зберігаються на початках-заспівках, мелодія і ритміка стала, а кінцівки дописуються народом з плином часу, проте зберігають суть того про що вони..
От у нас у бабусі на інший мотив співають, трохи швидше, але чергування те саме ритмічне, в кінці оте там-там чітке присутнє, ніби окремо від основної мелодії.
Теж отак:
Ой на Ївана, на Ку-пай-лА
Вийшла Ганнуся гарно вбрА-нА.
На неї хлопці згляда-Ють-сЯ,
А зачепити стида-Ють-сЯ.. і т.д.
..хто його зна з якими бубнами колись біля вогню танцювали пару тисяч років тому ці приспівки наші предки. :)
Reply
http://sotnyk.livejournal.com/455047.html
Reply
Ага, цікавий гурт! Правда, у мене "культурний шок від середньовічної музики" був після Хореї козацької і їх "Пийте браття, попийте", Войська запорозького воїн знаменитий і інші.. після цього я вже "спокійніше" слухаю такі речі. :)
Але все одно гарно, молодці. "Людська" музика, можна слухати!
Reply
Leave a comment