Вчені підозрювали, що гігантська планета під назвою «2MASS J2126-8140» була самотньою, мандрівної по галактиці без своєї зірки. Однак останні отримані дані говорять про те, що ця планета все-таки не бездомна: просто її зірка знаходиться дуже, дуже далеко. Точніше, на відстані в трильйон кілометрів від неї.
Щоб легше уявити цю відстань, це приблизно в 6 900 разів більше відстані між Землею і Сонцем. Радіус орбіти планети в 140 разів більше виховання Плутона. На такій відстані тьмяний червоний карлик, навколо якого обертається планета, виглядає лише однієї, нічим не виділяється зірочкою на небі.
Астроном Саймон Мерфі і його колеги з Австралійського національного університету відкрили взаємозв'язок між планетою і зіркою після того, як визначили їх відстань до Землі - близько 100 світлових років. Подальший аналіз показав, що ці об'єкти рухаються разом.
Планета 2MASS J2126-8140 є газовим гігантом розміром в 12-15 разів більше Юпітера, і їй потрібно близько мільйона років, щоб здійснити один виток навколо своєї зірки. Вчені до цих пір не знають, як могла сформуватися подібна зоряна система.
«Вони не могла сформуватися подібно нашій системі, з великого диска пилу і газу», - заявив Мерфі.
Учені припускають, що дует зірки і планети народився відносно недавно (від 10 до 45 мільйонів років тому) і відбулися вони від «газової хмари, яке направило їх в одну сторону», говорить Мерфі.
«Ця система виразно знаходиться в спокійній частині Галактики. Зірка і планета настільки слабо пов'язані між собою, що будь проходить повз зірка могла б повністю зруйнувати цей зв'язок ».