В результаті деяких фото-експериментів кошак відкрив свою суть :D
Zenit TTL, Helios 44M, Fuji Extra 400 (просрочка), треш крос-процес (C-41 як ч/б)
Суть фотозбочення під катом
A long long time ago... Захотілося мені познімати на пінхол. Пінхол я змайстрував, та він тут уже ні до чого :)
Під рукою не виявилося плівки... ходити по магазинам не хотілося. І тут я пригадав про котушку просроченої Fuji Superia X-TRA 400, яка вже декілька місяців валялася на атресолях (окремо дякую
ysm-ua за презент!).
Після декількох кадрів на пінхол стало зрозуміло, що рука втомилася робити витримки в кілька хвилин, тому я проклацав решту плівки вже з нормальним об'єктивом. Знімав все що попадало в поле зору в межах квартири :)
Але віддавати просрочену плівку (половина з якої то пінхол-експерименти, а інша половина - суровий побут) в проявку було якось соромно :D
І тут я згадав, що в мене залишилось трохи чорно-білого проявника D-76! Поліз в інтернет, став шукати варіанти такого крос-процесу... Виявляється, що і так можна (але не треба).
Корисні посилання і тонни фотохімічного-онанізма:
http://club.foto.ru/forum/view_topic.php?topic_id=373020&page=1http://photoclub.od.ua/viewtopic.php?f=9&t=1539http://www.flickr.com/groups/c41inbw/pool/http://www.flickr.com/photos/god_dess_ss/sets/72157594476151090/ Що робив я:
- Приготував щось схоже на розбавлений проявник D-76 (без точного дотримання пропорцій і температурних режимів; думаю розчин був десь 1:1 - 1:2)
- Зарядив плівку в бачок (як потім виявилось - невдало :( )
- Промив чистою водою
- Залив проявник
- Почекав деякий час (здається хвилин 20-25, хоча не факт - забув записати), періодично покручуючи спіраль (яку до того ж заїло)
- Злив проявник і фіксував хвилин 15 у кислому фіксажі (фотофондівського виробництва)
- Промив плівку водою, висушив і розчарувався :D
Через те, що погано зарядив плівку на ній проявились тільки 3 кадри... На двох відзнятий срач в квартирі, тому не буду їх показувати :) А от котика можна.
Негативи вийшли дуже "щільними". Візуально темніші, ніж слайд. Колір підкладки - темно коричневий. Та приладів у мене немає - поміряти щільність не можу.
На скору руку зібрав слайд-дублікатор із цифромильниці, картонної трубки і шматка пластмаси натертого шліфувальною шкіркою до стану матового скла :)
Результат оцифровки обробив в фотошопі (вирівняв "бочку", інвертував негатив, запустив автовирівння рівнів) і отримав щось таке:
Zenit TTL, Helios 44M, Fuji Extra 400 (просрочка), треш крос-процес (C-41 як ч/б)
Потім просто позбавився кольору :) Інші дві фотки і без цього були ч/б (трешові, звісно).
Шумність фотографії, до речі, скоріше зумовлена умовами оцифровки, а не способом проявки.
Мораль: якщо треба спеціально щось страшне намутити з фотками і є залишки проявника + просрочена кольорова плівка (тут такі по 5грн/шт продаються), то такий крос-процес якраз підходить :) Але фото напряму друкувати не вдасться. Прийдеться хитро оцифровувати.