Сьогодні вперше за кільканадцять років самостійно проявив плівку! Точніше до цього я при провці плівок і друку фотографій був присутній тільки опосередковано.
А тут за півгодинки нарешті відтворив магію в домашніх умовах :) Радість аж зашкалює! :D
Результат, звісно, ніякий. Але зображення проявились!!!
Коли придумаю як відсканувати негатив - стережіться тридцяти трешових шедеврів! :)
Зразу скажу, що я прочитав багато інструкцій, але зробив усе наобум :D
Вихідні дані:
-Плівка Свема 64 (просрочена в грудні 92го) експонована як 25ка.
-Набір хімікатів "Проявитель D-76" (Фотофонд)
-Набір хімікатів "Фиксаж кислый" (Фотофонд)
-Бачок для проявки плівки (радянський "ФЭДовський")
-Термометр і мензурка з дитячого хімнабору
-Банки-склянки
Плівка і бачок дісталися як бонус до фотоапарату, за що ще раз дякую!
Хімікати придбав у Фотофонді за 65грн.
Решту приладдя "наскріб по сусікам"
Опис процесу:
1) Підготував фіксаж за інструкцією (тільки в розрахунку на третину рекомендованого об'єму; третину відміряв "на око" :D )
2) Поки фіксаж охолоджувався приготував проявник теж в розрахунку на третину (і знову ж таки "на око")
3) Коли температура проявника почала опускатись до 20 градусів почав заряджати плівку в спіраль бачка. В останній раз робив це на засвіченій плівці років 15 назад :) Тому без репетицій вийшло зарядити з третього разу (не дуже якісно). Заряджав у ванній кімнаті, практично у темряві (хоча й не у 100% темряві)
4) 3-5 хвилин потримав плівку у воді періодично покручуючи спіраль ("нульова проявка")
5) Залив проявник на ~8хв (покручував спіраль першу хвилину, а потім кожну хвилину по 10-20с). Час проявки вибрав наобум. Рекомендований час був 6хв, по форумам знаходив різні цифри для подібної просрочки - від 5 до 20хв. Поки що не осмислив де я помилився...
6) Злив проявник, залив фіксаж. Зрідка покручуючи спіраль потримав 10-15 хв
7) Промив все водою з додаванням ПАР, повісив сушитись (правда потім ще раз промив бо розводи були - вода в нас не надто чиста). Краплі "зняв" пальцями, так як платити 100грн за щипці якось не хочеться поки що, а двох підходящих гумок в квартирі не знайшлося
Результат:
Дуже темна плівка, але зображення на кадрах легко розібрати!
Пробував оцифрувати декілька кадрів за допомогою цифромильниці у макрорежимі і джерела світла (в даному випадку матового шкла не знайшлося - підсвічував монітором ноутбука). Оброблений в фотошопі "скан" має цілком задовільну якість рівня "фототреш".
Це доповнюється і сюжетами у стилі "що бачу, те й знімаю". Оскільки проявити плівку не терпілося, то бачив-і-знімав я офісні двері, кімнатні рослини, всілякі меблі... :D Ну ще автопортрет і, звісно ж, котиків!
Знімати на ISO 25 непросто, так що поки що сюжети мало хвилювали.
Оскільк залишилось ще декілька котушок плівки і трохи реактивів, до подальших експериментів планую віднестися більш відповідально. А поки що думаю де би взяти сканер який би зміг адекватно оцифрувати цю пілотну плівку :D