Колиски так і залишаються колисками - що воно за магія така?
Чому он Африка - колиска людства - й досі така дитинна й беззахисна? (нє, ну сомалійські пірати - то канешно прорив)
Прочитала про пігмеїв - і нарешті вималювався мені цей образ: "ми пігмеї", "ми не пігмеї"...
Найдавніший етнос Центральної Африки. Фізично дуже сильний, працьовитий і надзвичайно витривалий - їхній організм має імунітет до найсерйозніших африканських захворювань. Унікальна давня культура, багаті традиції. Ще в єгипетських папірусах їх називали "Божими танцівниками" - можуть танцювати годинами, не втомлюючись.
Але вони якісь дивні - тому їх використовують усі інші африканські народи і називають "своїми пігмеями", часом навіть передаючи у спадок.
По-перше, вони маленькі на зріст. Але то не найдивніше. Вони й досі живуть так, наче в світі за тисячі років нічого не відбулося. Займаються мисливством і збиральництвом, не вміють обробляти метал і глину, не вирощують тварин і живуть маленькими ізольованими групами. Видно, так само, як і до хвороб - якийсь у них "імунітет" і до змін.
Але й це не найдивніше. Найдивніше те, що вони ніколи не протестують. Їх експлуатують усі сусідні раси. Пігмеї раді працювати за одяг, сіль, тютюн та алкоголь. Але якщо їм геть не платять, то не сперечаються - і їх використовують як рабів.
А, іще що вичитала у Вікіпедії:
Пигмеи обычно говорят на языках окружающих их народов -
эфе,
асуа,
кимбути и другие. В
диалектах пигмеев есть некоторые
фонетические отличия, но за исключением народа
бака, пигмеи утратили родные языки.