Санкції, які Захід застосував до Росії, є абсолютно контрпродуктивними.

Mar 04, 2024 11:17




Санкції, які Захід застосував до Росії, є абсолютно контрпродуктивними. Сьогодні військово-промисловий комплекс Росії функціонує ефективно, дозволяючи агресору виробляти все необхідне ведення війни. Дія запроваджених санкцій викликає результат прямо протилежний від того, який вони викликати повинні були б. Тобто, замість того щоб підривати спроможність російської федерації вести військові дії, впроваджуючи свою агресивно нападницьку політику по відношенню до найближчих сусідів, санкції натомість викликають дію схожу з дією допінгу у спортсменів.
Рівень видатків на оборону

Росія має у своєму арсеналі танки моделі Т-70, артилерійські системи, боєприпаси, ракети «Калібр», авіабомби (КАБи), що коректуються, іншу продукцію, розроблену ВПК СРСР. При цьому рівень видатків на оборону не перевищує 10 трильйонів рублів (100 мільярдів доларів) або 7% ВВП на рік.

Безумовно, російський ВПК втратив здатність масово виробляти сучасні винищувачі, ракети «Кинжал» та інше сучасне озброєння. Але для обраної РФ стратегії ведення війни воно не є необхідним.

За оцінками аналітиків, враховуючи західні санкції, поточну військову ситуацію та втрати у техніці, Росія зможе вести війну як мінімум ще 10 років.
Спроможність вести військові дії

Сьогодні деякі «експерти» помилково заявляють, що через скорочення ліквідних активів «Фонду національного добробуту» (ФНБ) до половини Росія здатна вести військові дії від 1,5 до 2 років. Проте, ФНБ перестав бути основним джерелом фінансування для ВПК РФ. Завдяки випуску цінних паперів та продажу їх банкам для подальшого закладання цих паперів у ЦП, уряд РФ де-факто отримує можливість залучити заощадження росіян для фінансування війни під дуже низьку, необтяжливу для бюджету ставку. Для розуміння: у Росії дефіцит бюджету становить 3 трильйони рублів, а обсяг вкладів громадян на депозитах приблизно 47 трильйонів рублів. Тим самим Росія має ресурси для ведення війни, в поточних умовах, приблизно протягом 15 років.
Брехня експертів

На початку війни ці ж «експерти» стверджували, що запаси ракет та снарядів у Росії розраховані лише на два роки і що під впливом санкцій її бюджет не витримає тиску військових витрат. Однак сьогодні ми спостерігаємо зовсім іншу картину: Росія має значну перевагу над Україною у виробництві снарядів. До того ж, на відміну від обережного Заходу, Північна Корея та Іран регулярно та без обмежень щодо застосування, постачають до РФ боєприпаси, військову техніку та озброєння.
Дефіцит бюджету РФ

Очікуваного дефіциту бюджету РФ не відбулося. До того ж, запроваджені у 2022 році так звані "смертельні санкції" фактично сприяли отриманню Росією надприбутків від продажу енергоносіїв, які оцінюються приблизно у 350 млрд доларів. Ця сума перевищує обсяг заарештованих активів. Більше того, російське законодавство передбачає механізм, згідно з яким Мінфін може перераховувати арештовані активи до Центрального Банку, що супроводжується випуском в обіг рублів і ця схема зараз активно функціонує.
Адаптація російської економіки

Російська економіка добре адаптувалася до нових умов і показує непогані результати. Якщо протягом попередніх 20 років Путін акумулював кошти, прагнучи профіциту бюджету, незважаючи на низьке економічне зростання, то зараз він готовий прийняти інфляцію та за рахунок емісії скорочувати дефіцит бюджету, в обмін на економічне зростання.

Цей новий економічний курс може бути стабільнішим, ніж попередня його модель, і сприяти створенню більш стійкої економіки. Крім того, з огляду на те, що всі розрахунки в Росії ведуться в рублях, а долар з початку війни подорожчав на 40 рублів, для ВПК це стало додатковим бонусом. Цей курс, на жаль, дуже добре позначився на найбідніших регіонах, у яких було безробіття. Тепер зарплати там зросли більш ніж удвічі, а безробіття прагне нуля через відновлення роботи оборонних підприємств та загальну роботу на ВПК. Це, звісно, ​​призвело до зростання підтримки Путіна.
Невірний підхід

Все це демонструє невірний підхід Заходу до війни в Україні. Щоб усе змінилося, для початку необхідно надати Україні якнайбільше зброї, тим самим продемонструвати рішучість і настрій підтримувати Україну до перемоги. Паралельно важливо вести переговори щодо прямої купівлі лояльності силовиків, чиновників, фахівців з кібербезпеки тощо.

Також Заходу необхідно усвідомити, наскільки ідіотською та марною виявилася його санкційна політика щодо Росії і повністю її перезапустити. Тільки глобальне переосмислення стратегії, та активна підтримка України можуть створити умови для зміни поточної патової ситуації.

Санкції, Захід

Previous post Next post
Up