Про Хамельн (чи Гамельн) до цього літа я взагалі ніколи не чув...ну не читали мені в дитинстві Казку про крисолова. Як тепер з"ясувалося, саме в ній згадується про Хамельн і про те, як бродячий флейтист звільнив місто від пацюків, а не отримавши обіцяної винагороди увів за собою місцевих дітей, які згинули десь по дорозі.
Така собі весела казочка, але інтригу в усю цю історію вносять згадки про цю подію, як реальну, у місцевих хроніках та інших письмових згадках з точним зазначенням дати. Крім того, на одному з будинків під час реконструкціїї був знайдений такий напис: "В 1284 році в день Івана і Павла,що було 26 червня, одягнений в строкатий одяг флейтист вивів з міста 130 народжених в Хамельні дітей на Коппен поблизу Кальварії, де вони і зникли".
Особисто мене весь цей середньовічний трилер дуже схвилював, але пошуки істини в інтернеті ні до чого не призвели: версій того, що ж відбулося насправді дуже багато. Кому цікаво - можна почитати
тут Сьогодні нащадки тих, кого таки не вивели з міста, успішно заробляють грошики на туристах завдяки згадці Хамельна у старовинній легенді. Регулярно відбуваються вуличні вистави на пацючу тематику, шлях туристам вказують пацюки, що намальовані на бруківці по всьому старому місті, для бажаючих - пацюки з тіста, а також настоянка крисолова (я не куштував, але кажуть, що непогана:)))
Той самий будинок, на якому зберігся напис (його трошки видно збоку)
від казочок - до життєвої прози: балкончик насправді являє собою середньовічний туалет, відповідно відходи життєдіяльності опинялися там, де зараз стоїть велик :)
а от за такі різьбяні викрутаси мені особливо сподобався Хамельн
тут сподобалась колиска(а може ліжко), що висить перед входом до готелю
просто симпатичні вулички
і автопортрет з міцевим мешканцем :))