Прокидаюсь, вмикаю ноутбук, дивлюсь дев'ята ранку. Дивлюсь на один мобільний - дев'ята, на другий - восьма. Тут згадаю, що переводили вночі годинники типу на літній час (година вперед). Я звичайно знав, що на днях то робити будуть, субота чомусь більше характеризувалась Годиною Землі ніж переводом часу. Взагалі традиція, як на мене безглузда, особливо в XXI столітті, коли пів світу не користуються взагалі таким поняттям, як літній час та зимовий. Відчуття якогось середньовіччя блін. До речі запропонував переводити годинники Бенджамін Франклін для того, щоб люди отримували більше сонячного світла, а також стабілізували свій біологічний годинник з сонячними годинами. Звичайно в вісімнадцятому столітті такі зміни були необхідні для економії робочого часу, в подальшому для економії електроенергії при освітлені міст.
Що ж ми маємо наразі? В нас вік розвитку новітніх технологій, міста перетворюються в мегаполіси з фільмів про майбутнє, інтернет, супутникове телебачення, плани по освоєнню Марса, космічні телескопи, які відшукують подібні до Землі планети в нашій галактиці, мовчу про різні планшети, айподи та комунікатори;) І ми досі переходимо з літнього на зимовий, з зимового на літній! От росіяни сьогодні в останнє перевели годинник, після чого відмовляються від цієї традиції. Більше того, в деяких штатах Канади та США теж відмовились від переведення "стрілок годинника", пів території Австралії, Грузія, Японія, Ісландія - також \солідарні в цьому з Росією.
Постає питання, коли ж Україна вийде з віджитої традиції, яка окрім біологічного ритму, навіть тут сумніваюсь, з сучасним способом життя та денного ритму людини, нічого не приносить? Сподіваюсь не довго.
Пі.Сі. Запізнився на роботу на годину.
Перехід на літній час у світі:
Використовується зараз
Скасований
Ніколи не використовувався