Першу партію використаних батарейок з Кривого Рогу відправлено на переробку

Jan 16, 2014 14:26




50 кілограм батарейок, зібраних в КГЦ ШELTER+, а також в інших організаціях, що долучилися до ініціативи, поїхали до Львову, де будуть утилізовані Державним підприємством «Аргентум». Ця організація володіє відпрацьованими технологіями переробки основних груп батарейок (80% обсягу, що збирається) і готова промислово переробляти близько 250 кілограмів продукції на день.

Багато хто недооцінює страшену небезпеку для екології неналежним чином утилізованих елементів живлення. Але ці факти говорять самі за себе:
- Одна пальчикова батарейка, викинута у відро для сміття, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі і 400 літрів води;
- частка батарейок у побутовому смітті не перевищує 0,05%, а частка токсичних речовин від батарейок сягає 50%.

Тож, команда ШELTER+ вирішила зробити свій посильний внесок у вирішення цієї проблеми, і в будівлі центру (вул. Армавірська, 28, район 44-го кварталу) було встановлено постійно діючий пункт прийому відпрацьованих батарейок. Незабаром подібні пункти запрацювали і в дружніх організаціях - Екіпірувальному центрі «Великан» (вул. Балакіна, 4), Еко-мистецькому просторі «Скриня» (пр. Гагаріна, 30) та ЗОШ №32 (м-н 7-й Зарічний, 7).

«Ми фактично не робили спеціальних рекламних кампаній, - розповідає співзасновник КГЦ ШELTER+ Юлій Морозов, - просто дали знати нашим відвідувачам, в тому числі через соціальні мережі, що є можливість на практиці проявити свою відповідальну позицію. Ми чудово розуміємо, що цей проект - капля в морі наших екологічних проблем. Але це важлива капля, адже багатьом вона дасть можливість замислитися і свідомо робити правильні вчинки».

50 кілограм, зібрані за кілька місяців - це більше 3000 батарейок, які не підуть на свалку, не забруднюватимуть землю і воду. Але це тільки початок. КГЦ ШELTER+ готовий розширювати даний проект. Вже сьогодні до ініціативи готові доєднуватися магазини, школи, церкви й інші організації. Якщо вам також цікаво розмістити у себе в приміщенні скриню для збору батарейок, зв’яжіться з нами, написавши нам на info{собака}shelter-plus.com, або телефоном 067-539-24-86.











"Аргентум", громадська діяльність, ШELTER+, екологія, благодійність, батарейки

Previous post Next post
Up