Суботня історія

Mar 14, 2015 16:27

Оригинал взят у vjn в Суботня історія

11 березня 2014 року, коли Росія завершувала де-факто схвалену всім світом з українською владою вкупі анексію Криму на іншому боці планети офіційно склав повноваження Мігель Хуан Себастьян Піньєра Еченіке, 35-й президент Чилі, чиїм предком по материнській лінії був останній імператор інків Вайна Капак.

Обраний 52% своїх громадян він залишив країну після свого правління зі збільшеним на 60% ВВП. Та цікавий він зараз українцям має бути не стільки цим, і навіть не тим, що його інавгурація відзначилась землетрусом на 7 балів.

Цікавий він в першу чергу тим, що на вибори Себастьян пішов в статусі мільярдера, маючи статки приблизно в 2.5 мільярди доларів, зафіксованих в акціях різних компаній, серед яких були телевізійний канал, футбольний клуб і навіть шпиталь. Відразу на оголошенні висування своєї кандидатури для запобігання конфлікту інтересів Себастьян пообіцяв позбутися всього свого бізнесу ще до прийняття присяги 11 березня.

Вибори були проведені в неділю, 17 січня. На підрахунок 99% урн пішло кілька годин - пізнього вечора того ж дня були оголошені попередні результати, які демонстрували переконливу перемогу Піньєри. Наступний ранок на біржах відкрився обвалом акцій його компаній - за тиждень тільки основна його компанія, AXXION, "подешевшала" на 40%. Акції AXXION, якими володів кандидат в президенти Себастьян Піньєра, і які на початок робочого дня 18 січня коштували 1.2 мільярди доларів, до кінця робочого тижня коштували менше 700 мільйонів. В цілому ж після оголошення результатів виборів Піньєра "збіднів" більш ніж удвічі.

За місяць Себастьян розібрався з таким своїм майном:

- 26,3% національного перевізника LAN Airlines були продані іншим акціонерам компанії за стільки, за скільки ті погодились їх забрати

- 9,7% акцій елітного приватного шпиталю "Клініка Лас-Кондес" були подаровані холдинговій компанії Піньєри, яка за виручені від продажу кошти погасила свої борги

- 100% акцій своєї телекомпанії Chilevisión Піньєра збирався подарувати благодійному фонду "Cultura y Sociedad", але щось там не вигоріло і після намагань продати її за пристойні гроші компанія зрештою була за безцінь (порівняно зі своєю передвиборчою вартістю) продана американському концерну Time Warner.

Більш дрібні пакети різних акцій загальною сумою майже на півмільярда доларів були скопом передані Піньєрою в "сліпий трастовий фонд" - так називаються фінансові організації, клієнти яких не мають права на жодну інформацію про їхні активи і не мають в них жодного права голосу при прийнятті будь-яких рішень. Внесення туди своїх активів фактично означає повну втрату впливу на них до кінця дії контракту.

Таким чином на момент прийняття присяги у Піньєри з бізнес-активів лишалося тільки 12.5% акцій компанії "Blanco y Negro", яка володіє чилійською футбольною командою Colo-Colo. Як сказав президент - його мрією є повернути престижний Кубок Лібертадорес до Чилі і він хотів би бути задіяний своїми фінансами в цій національній меті. При цьому він залишив всі посади і відмовився від права голосу в компанії, залишився тільки фінансовим співвласником - втім, за кілька місяців після вступу на посаду він продав і цей актив.

Останнім кроком був вихід з власної партії і відмова від будь-яких асоціацій з нею, щоб зберегти незалежність.

З точки зору списку мільярдерів Форбс Піньєра розпочав своє президентство на 488 місці, а закінчив на 731-му.

До кінця його президентського терміну опоненти, яких традиційно було чимало, закидали йому все що завгодно - але ніхто не зміг його звинуватити в невиконанні обіцянки чи наявності бізнесу.

Коли одна відома всім українцям людина робить з себе європейського президента, вона й не здогадується, що не дотягує навіть до латиноамериканського.

Оригінал цього допису розміщено на платформі Dreamwidth за посиланням http://vjn.dreamwidth.org/944219.html

вопросы, информация, френд лента, история, Украина

Previous post Next post
Up