Петриківські майстри святкують визнання їхнього розпису ЮНЕСКО

Dec 16, 2013 21:16

Originally posted by sestra_yuliyaat Петриківські майстри відсвяткували визнання їхнього розпису ЮНЕСКО

У Дніпропетровську  відбуваються урочистості з нагоди включення петриківського декоративно-прикладного розпису до Списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. На святкування, яке проходило в театрі опери й балету, зібралися знані петриківські майстри, юні художники, жителі Петриківського району, представники влади й громадськості.

У холі театру провідні майстри розгорнули виставку своїх виробів, розписаних петриківкою, - паперові панно, посуд, меблі, біжутерію, сувенірну продукцію. Юні художники - вихованці петриківської художньої школи розпису - дають усім охочим майстер-класи зі створення листівок з традиційним петриківським орнаментом, розказують про історію та традицію розпису. Також у рамках виставки презентують експериментальне використання візерунків на нетрадиційних матеріалах, наприклад, домашньому текстилі.



У рамках урочистостей також відбувся святковий концерт творчих колективів й вшанування найкращих майстрів.

За словами представників влади, надання петриківському розпису статусу ЮНЕСКО - це важлива іміджева подія для всієї України. Їй передувало понад три роки роботи - презентація розпису на батьківщині та за кордоном,  півсотні міжнародних виставок, сотні мистецьких акцій.

Невдовзі, обіцяють, будуть ініційовані нові проекти, спрямовані на розвиток і підтримку розпису. Виставки провідних петриківських майстрів пройдуть в різних регіонах України. Вже з 20 грудня розпис буде експонуватися в Києві, в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.



Тим часом майстри сподіваються, що після присвоєння статусу ЮНЕСКО їхньому розписові, цікавість до петриківки зросте в цілому світі і вони не залишаться без замовлень.

«Дуже хочеться, щоб наших майстрів, особливо молодих, цінували. Ми боялись, що це мистецтво буде втрачене, коли ми підемо. Але ні, знаходяться молоді талановиті художники, яким ми передаємо свій досвід. Наш розпис має право на розвиток і на життя, бо це - наше, бо це - казка», - сказала петриківська майстриня, художник вищого класу Валентина Хоменко.

Наразі у Києві, в Національному педагогічному університеті імені Драгоманова, проходить виставка петриківського розпису, де представлено понад 50 найкращих робіт чотирьох поколінь провідних майстрів 20-21 століття.

У четвер комітет ЮНЕСКО на сесії в Баку присвоїв статус нематеріальної культурної спадщини петриківському розпису. Петриківка стала першим представником від України, який отримав такий високий статус.

фото, журналістика, Дніпропетровськ, наше

Previous post Next post
Up