Генеральний план забудови міста вже у Черкасах

Jun 12, 2009 20:04

          Сьогодні київський проектний інститут “Діпромісто” презентував громадськості, депутатам міської ради, архітекторам та керівникам служб і підрозділів міськвиконкому Генеральний план забудови міста. На цей день ми чекали довго. Останній раз Генплан корегувався 23 роки тому - у 1986 році. Протягом останніх двох років велася кропітка робота з його складання, обробки даних тощо.

Під час його корегування виявилося чимало проблем і недоліків. Зокрема, з’ясувалося, що мікрорайон “Митниця” забудовувався без проведення відповідної геотопозйомки. Це ускладнювало роботу. Незважаючи на проблеми, київський інститут “Діпромісто” продовжив роботу і сьогодні презентував Генеральний план. Протягом двох місяців триватиме обговорення проекту, запропонованого інститутом. Ми плануємо провести серію громадських слухань у мікрорайонах міста, щоб кожен житель міста знав, що, і де в Черкасах будуватиметься.

Новий Генеральний план має кілька особливостей.

          Перше. Розробники Генплану пропонують перенести залізничний вокзал та залізничну колію за межі міста, а “вивільнені” землі під вокзалом та колією, яка по суті ділить місто навпіл та ускладнює схему руху транспорту, передати для потреб міста. Також це дасть можливість використовувати більш ефективно зону довкола залізничної колії.

Друге. У проекті пропонується перенести вантажний порт на 5 км униз по течії річки до Червоної Слободи. А на території порту розбити рекреаційну зону та висадити зелені насадження.

Третє. Пошук нових територій для розселення майже 80 тисяч черкасців. Черкаси потребують 800 га нових територій. Є ряд пропозицій. Зокрема, під житлову забудову (індивідуальну та багатоповерхову) пропонується використати землю в мікрорайонах “Поляна” та “Яблуневий”, територію полігону та колишніх військових частин. Одним із можливих варіантів пошуку нових територій є створення намиву на Дніпрі в районі станції “Панське”. На ньому можна було б розмістити щонайменше 56 тисяч черкаcців - шосту частину жителів міста. Однак головною умовою створення намиву є будівництво нового мосту. Цей проект потребує вкладання великих інвестицій.

Крім того, проект передбачає будівництво нових шкіл та дитсадків.

генеральний план міста, Черкаси

Previous post Next post
Up