Aug 10, 2009 18:33
Хочемо визначити порядок і процедуру найменування об’єктів міського підпорядкування, вшанування пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у Черкасах. Для цього на розгляд міської ради підготували проект відповідного Положення, яке зараз проходить процес оприлюднення й погодження.
Раніше в Черкасах виникали різні суперечки навколо перейменування тих чи інших міських об’єктів. І до сьогодні не визначено чіткого порядку та процедури найменувань. Не зрозуміло також хто має право цим займатися. Тому зараз плануємо визначити всі повноваження й головне - саму процедуру найменувань.
Пропоную вам ознайомитися з цікавими моментами цього Положення:
- Присвоювати й перейменовувати об’єкти міського підпорядкування може міська рада на підставі подання топонімічної комісії, причому після опитування громадської думки.
- При найменуванні має враховуватися місцезнаходження, призначення, географічні, історичні, топонімічні, культурні, архітектурні та інші особливості об’єктів, черкаські традиції назвоутворення.
Цікаво й те, що ініціаторами надання та заміни назв об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків і меморіальних дошок можуть бути як вищі державні особи й органи, так і громадські організації, підприємства, ОСН і навіть звичайні жителі міста. Після визначення найменувань, ці назви повинні бути обов’язково внесені в спеціальний Реєстр таких об’єктів.
Фінансування всіх заходів із найменування за пропозиціями виконавчих органів місцевого самоврядування та громадян має проводитися за рахунок коштів міського бюджету, а якщо пропозиції надходитимуть від громадських організацій або інших юридичних осіб - за рахунок коштів ініціаторів.
Крім того, у проекті цього Положення чітко дається визначення, що таке бульвар, вулиця, парк, площа, провулок, проїзд, проспект і сквер.
перенайменування,
увічнення пам'яті,
назви вулиць