пригадую якими насиченими та корисними були вихідні мого дитинства. як тільки наступала субота ми вдягали не зовсім новий одяг, брали коричневий великий рюкзак і всі разом йшли на город, так 6 соток землі, часом давали - гарні запаси на зиму;). неділя зазвичай був днем перегляду діснеївських мультів - зранку, казок - після обіду. Найкращі вихідні відзначались ходінням до знайомих та друзів.Була одна родина, що її ми відвідували найчастіше, згодом в них з’явився комп’ютер і ці відвідини взагалі були крутими.
так згадує своє дитинство одна моя подргуа:
“оу…вони постійно були веселі..мега насичені…так як я в дитинстві була супер-мега позитивчиком малим..))) мене ніколи не можна було зловиити..я бігала.. і недавала спокійно жити своїм батькам..)).. а взагалі дитячі уїкенди я проводила завжди у сімї..в повному її складі..з мамою, з татом,..ми гуляли.. ходили в іграшкові магазини і мені завжди купували те що я хотіла (хоч був дефіцит іграшок на той час у крамницях) але в мене вдома вдитинстві їх було дуже багато. Взагалі круто проводили! Весело! Незабутньо! Подорожували..їздили також на природу …Взагалі класно.”
а ось діалог, із другом на тему вихідних у дитинстві:
друг: а! в селі… тоді було все просто і конкретно. зараз не так.
я: даа, гугля тоді не було, але радості і цікавості мабуть вистачало?
друг: ну… з’їжджалися всі двоюрідні часто, і ми весело проводили час. плюс кожен раз пригода-квест з тим, щоб добратися в село, а потім вибратися з нього
мабуть дитячі вихідні були найбезтурботнішими у більшості дітей.
Роздумуючи на тему дитячої безтурботності відразу чомусь постала інша, радикально протилежна картинка: мале дитя, в обірваній одежі, бігає по базару із банкою з під масла “рама” і просить пару копійок, завжди посміхаючись. частину копійок кладе ховає у розірваний черевик, все ж віддає старшому. коли базарники, починають склоадатись а перехожі з покупців перетворюються на випадково зхабрівших - ця малеча біжить до найближчої точки затарюється “приколами” і разом із такими ж тусять десь на недобудований майданчик ділитись приколами. Хтось дістає клей, хтось цигарки, самогон та зірване яблуко. хлопці, що ніколи не бачили сніжно-білої сорочки відразу пустивши в хід увесь арсенал “приколів” залишають це світ, поринаючи у кольоровий галюн, дехто не повернеться звідти ніколи…
направду світ дуже сильно змінюється. У моєму дитинстві субота та неділя були вихідними для всіх, дуже рідко хтось працював, всі відпочивали, копали городи;)
Сьогодні час інший, люди працюють намагаючись заробити копійку, забуваючи про відпочинок, вихідний. З’явився навіть термін - “соціальне сирітство”, - це коли діти лишаються на виховання вулиці при батьках - живих та не позбавлених батьківських прав. Якщо не чіпати совок, то мені здається, що у 90-х заробляли менше і жити було важче, чому ж це соціальне сирітство зараз таке актуальне. адже не зважаючи на кризу та інші чинники люди живуть краще, а вихідні все більше і більше проводять на роботі. Найжахливіше мабуть те, що років так через 20, 25 не буде, що згадати - життя прожив, грошей всіх не заробив - а життя не бачив. парадокс.
Хочеться просто волати: люди, погляньте, навколо стільки прекрасного, зупиніться, відпочиньте. Батьки візьміть своїх дітей і сходіть до парку. але люди не чують. В їх вухах навушники від новенького плеєра, гроші на який вони заробили у минулу суботу. вони поглинуті слуханням всіляких курсів “як встигнути все”, “як заробити 1-й мільйон нічого не роблячи”, а жити ніколи…
“Шість днів працюй, сьомий - відпочивай” - саме так зробив Бог створивши небо і землю, ніч та день, живе і неживе.
“останнім часом в мене таке відчуття, що неділя двічі на тиждень. і вівторок двічі на тиждень. а понеділок то і всі три рази на тиждень - так швидко час біжить. і все прискорюється”
Мабуть ці слова мають стати ще одним аргументом - нам життєво необхідно зупинятись, згадувати як все було, радіти і ділитись цією радістю з іншими. Двічі протягом цієї зими хотів зорганізуватись та піти кататись на сніжних гірках,просто так, знаєш коли береш великий пластиковий мішок, набиваєш його снігом - і чим тобі не сані 21 століття?;)
Направду сучасний прогрес може стати гарним помічником у відпочинку, ось наприклад, можна запитати у дядечка ГУГЛя: “де відпочити у Львові, Києві чи ще щось”
Спробував поцікавитись де відпочивають мої друзі та знайомі, ось що вийшло:
“найчастіше вихідні я проводжу вдома… літом десь їздимо”
“звісно вихідний потрібно провести з людиною якій ти небайдужа,.. і яка тобі теж. Хорошим прикладом є те, щоб провести вихідний у спілкуванні з Богом. Але так як ми всі грішні.. ми хочемо бути у оточенні коханої земної людини. Але навіть будучи поряд з нею.. з ним.. ми можемо не забувати про Христа. І про те, що якби не Він ми могли б не зустрітись..і т.д. ”
“найкраще провести його в тихій сімейній атмосфері з рідними. Будь де, де добре - природа, ліс, озеро, в гостях, в церкві, в поїздці. на каток піти в кінці кінців.”
ну все, досить читати, бери свій мобільний, телефонуй друзям, дружині, дітям, чоловікові і гайда відпочивати. Успіху
а ще можна гарно подороджувати потягом,
про особливості моєї недавньої подорожі залізницею
п.с. я ось гуляю 7єю в зоопарку, разом із старшою дочкою виховую меньшу і т.д. (це все на фото;)
п.п.с. Що ж будемо надіятись, що дамашне завдання
blogwords_acad виконано (саме том, що я вчусь - пишу цей пост). Саме
klim_ov_ich та
jesfor надихнули на роздуми, за що їм і дякую