Mirrored from
Життєві навички та міцний характер.
Як зауважує
Джуліан Трежер список не є вичерпним, але ця сімка безумовно шкодить нам і це те, до чого ми всі схильні. Почувши вперше про цю пекельну сімку, я був просто в захваті і саме тому хочу поділитись із вами. Ця сімка - справжня смертні гріхи у спілкуванні. Не викоренивши їх, ви позбавляєте себе можливості бути бажаним співрозмовником.
Гріх перший. Плітки. Якщо ми на хвильку задамо собі питання та проаналізуємо чи готові мати в своєму оточенні пліткарів, то відповідь буде очевидна та категорична - НІ. І це єдина вірна відповідь, адже той, хто пліткує зі мною про когось, зовсім скоро і з легкістю пліткуватиме про мене. Плітки руйнують довіру і завдають багато болю.
Гріх другий. Осудження. Ну кому хочеться балакати з людиною, що постійно нас засуджує? Це складно, не приємно і рано чи пізно “осуджувачі” втрачають друзів. Нас мотивує коли нам вказують на наші сильні сторони, а не тоді коли постійно осуджують за те, що ми зробили: “не так глянув”, “ти не так вдягнувся”, “ти не так говориш”, “ти не так робиш”… уххх, страшно і не приємно.
Гріх тертій. Негатив. Джуліан розповідає приклад про свою маму, яка в останній період життя була дуже негативною: Мама, сьогодні перше жовтня. Я знаю, - відповіла мама, хіба це не жахливо? Тяжко слухати того, хто бачить негатив у всьому. В нашому суспільстві так багато “все погано”, “все пропало”… Життя не легке, але якщо не бачити доброго, то ми приречені і саме тому негатив у спілкуванні у смертельній сімці.
Гріх четвертий. Скаржитись. Завжди, на все і на всіх. Свого роду це різновид третього гріха “негатив”.
Гріх п’ятий. Виправдання. Ми всі зустрічали таких людей. Вони не несуть відповідальності за свої дії, постійно перекладають відповідальність на інших виправдовуючи себе. Подобається спілкуватись з такими?
Гріх шостий. Прикрашення/перебільшення. Кількість анекдотів та гуморосеок на цю тему безмежна… і поки це літературний жанр в статті чи на блозі - все добре, але коли такі “прийом” починає використовувати Ваш друг чи подруга…. Перебільшення - принижує нашу мову. Задумайтесь і проаналізуйте, як часто перебільшення згодом переростає в брехню і задайте собі питання: вам подобається брехня? Тоді не перебільшуйте.
Гріх сьомий. Догматизм. Змішування фактів та думок. Просто пригадайте когось, хто нещодавно засипав вас своїми припущеннями і як вам було важко та неприємно це чути. Коли до своїх думок домішуються факти, люди видають бажане за дійсне і це руйнує довіру, стосунки і шкодить спілкуванню.
Помітили у своєму спілкуванні вище описані гріхи? Мерщій “каятись” та викорінювати їх зі своєї мови. Знищивши цю пекельну сімку ви не просто зробите своє спілкування кращим і будете бажаним співрозмовником та навіть більше: світ навколо стане добрішим та кращим.