Стали відомими імена переможців Всеукраїнського фестивалю молодого аматорського кіно «DVERY», що понад півріччя тривав у Рівному.
Першу премію фесту отримала стрічка «Новорічна казка», автором якої є 18-річний Богдан Козачук із Ужгорода. Журі віддало «Золоті двері» цій короткометражці за її позитивний, зворушливий настрій. Адже фільм - про дива, які трапляються в новорічну ніч. Про перемогу студент дізнався під час телемарафону у прямому ефірі телеканалу РТБ. Саме у такому форматі відбувалася фінальна частина фестивалю. Участь у марафоні брали письменники та видавці брати Капранови, які працювали у журі фестивалю. Друге місце та «Срібні двері» отримав рівнянин Сергій Фадєєв за короткометражку «Авангард». А третє поділили Марія Петрова з Луганська за «Нитки долі» та рівнянин Петро Буткевич зі стрічкою «Кастинг». Ще кілька фільмів отримали особливі відзнаки. Так, у номінації «За документалістику» кращими стали стрічка «Ранок із Тіффані» Світлани Федонюк та відеоробота «Сталкери на один день» Миколи Могиленка.
Волинянка Світлана Федонюк є неодноразовим дипломантом міжнародних кінофестивалів на правоохоронну тематику. У 2011 році кіноаматорка таки наважилась «повісити» у шафу форму інспектора Ягодинської митниці - з метою здійснити свою давню мрію про Каннський кінофестиваль. «В мені довго боролись два «я»,- каже Світлана. - Одне «я» прагнуло і надалі мати престижну та стабільну роботу, бо 11 років в державній службі - вже чималий стаж. Інше - постійно намагалось вирватись за межі посадової інструкції, втягувало мене у різні авторські проекти і життєві перипетії, заважало думати про пенсію і гнало на творчі хліби»…
Короткометражний документально-ігровий фільм Світлани Федонюк «Ранок з Тіффані» розповідає про один з десятка тисяч днів однієї з десятка тисяч поліських жінок. Звичайної з жінок і одночасно особливої. Принаймні для самої режисерки, адже головною героїнею кіно є Світланина бабуся… У фільмі використані записи автентичного виконання народних пісень Волинського Полісся, у ролях знімались жителі села Полапи Любомльського району. А Тіффані - кицька, з якою щоранку воює бабуня Оксеня, це мовчазний свідок її спогадів і молитов, пухнасте сонце її самотніх ранків. Діти розбіглись, онуки далеко, чоловік і подруги вже на небі… Хіба не так живуть на українській землі тисячі наших бабусь? Бабусь, до яких частіше навідуються тіні з минулого, аніж рідні.
Оператор фільму, працівник кіностудії «Волинь» Володимир Міхно також народився в Полапах. Можливо, саме тому зйомки на малій батьківщині і видались такими колоритними. «Ранок з Тіффані» можна переглянути в мережі Інтернет, просто набравши його назву в пошуковику «Гугл».
Загалом на «Двері» надійшло понад 60 короткометражок із різних куточків України. Серед авторів є як школярі, так і ті, кому за 50.
Наш кор.
З задоволенням взяв тут
http://spr.net.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=677:qdveryq---q--q&catid=1:newsukraine А йдеться про це кіно
http://sergiy-shyshkin.livejournal.com/357200.html