Оригинал взят у
bilozerska в
Брюссель. Église Notre-Dame de Laeken (Храм Лакенської Богородиці) і усипальниця королівської родини Починаю виставляти потихеньку фотозвіти з поїздки до Брюсселю. Вони матимуть хронологічний вигляд - просто розповідь з фото, де я ходила і що бачила. Але про цей єдиний об’єкт - Храм Лакенської Богородиці - буде окремий пост.
Лакен - передмістя Брюсселя, де знаходиться резиденція королівської родини. (Побачити палац, де вони живуть, на жаль, не було часу, хоча ця церква знаходиться зовсім неподалік від нього).
Храм Лакенської Богородиці почав будуватися у 1854 році за наказом короля Леопольда I, в пам'ять про його покійну дружину Луїзу-Марію Орлеанську, першу бельгійську королеву. Архітектор проекту - Джозеф Полаерт. Будівництво тривало до 1908 року.
У крипті храму поховано п'ять королів Бельгії: Леопольд I, Леопольд II, Леопольд III, Альберт I і король Будевійн. Пишуть, що зазвичай склеп закритий, його відкривають лише кілька разів на рік по великих святах і на річницю смерті когось із королів.
Я ходила туди в неділю 26 травня, майже одразу з літака, бо мала доручення від близької людини - вклонитися могилі
бельгійського короля Альберта І, короля-воїна, який у найскладніші моменти Першої світової, коли майже вся територія Бельгії була окупована німцями, ніколи не залишав своїх військ. По війні він вдало відбудовував економіку Бельгії, їздив на мотоциклі, керував літаком, займався альпінізмом і загинув, зірвавшись зі скелі у віці 58 років.
Він похований у крипті Нотр-Дам де Лакен (там усипальниця всієї королівської родини). Перед поїздкою я прочитала в Інтернеті, що церква відкрита лише по неділях і тільки до 17-ї години, тому в мене, власне, і варіантів інших не було. Пішки подолала незнайомим містом майже 4 км. в один бік - і встигла за 10 хвилин до закриття храму. Тому фото не дуже якісні - зроблені нашвидкуруч, і не все побачити встигла.
У храмі я зустріла літнього француза-дослідника, з яким примудрилася за 5 хвилин знайти спільну (ламану англійську) мову на тему королівських династій, і він повів мене до крипти і показав могили королів, ще й буклет про храм подарував.
Цікаво, чи заслужить хоч один український лідер такої слави, щоб до його могили їздили з усієї Європи через 80 років після його смерті?
Храм Лакенської Богородиці видно здалеку - як тільки завертаєш на вулицю de la Reine, вона ж Koninginnelaan (усі вулиці там підписані двома мовами - французькою і нідерландською)
Переходимо через місток - на його арці завжди сидять птахи - голуби і чайки
Щось типу транспортної розв’язки. У Брюсселі таких чимало
Спускаємось до крипти - королівської усипальниці...
Могила короля Леопольда І
Могила короля Альберта, задля якої я й прийшла сюди
Місця для майбутніх поховань членів королівської родини
Піднімаюсь нагору, дорогою до виходу швидко знімаю все, що бачу...
Відразу за храмом - вхід на старий цвинтар.