… побачив. Як одна відома пані, не маю права назвати, під час довгої розмови з нею на ТБ, дивилась в камеру перед собою, а рухи "розмовні" робила головою в боки. Повторюю: Поляд був сконцентрований на камеру. У неї такі виразні очі! Що не звернути Увагу на цей феномен, не було можливим. При тому. Вже стільки років її знаю... А вона незмінна. Згадую свою статтю про дочку Шолом Алейхема, яка аналогічно робила при розмові рухалися очі з рухом язика… А їй тоді було десь 92 роки, а на вигляд… може за 60.
Засади для нашого сенсфізіологічного дослідження і висновків.
- Людина не бачить нічого спереду себе, а картинка виникає від взаємонакладення двох полів зору, інформація з яких в центрі мозку переходить в потиличну зону протилежної частини тіла. Так працюють наші очі і мозок;
- Лише Людина Розумна може так «крутити» очима. Інші колеги наші з тваринного світу, повертають голову з очима разом щоби побачити;
- Рухливість очей при мові, що вже доведено, є показником довгожительства та здоров’я.
Пропоную тренінг центру мозку. Але і довгожительство відповідно та для фактичного орозумнення. Ви, наприклад, дивитеся на екран тевізора? Чи робите селфі, чи дивитеся на екран комп’ютера. Або візьміть акцентований об’єкт, слово в тексті, тобто, якого добре видно. Тримаючи погляд, на екрані чи робите селфі, або дивлячись на об’єкт, берете та піднімаєте голову (погляд не втікає!). Опускаєте голову. На максимум там і там. Вліво… Вправо… По діагоналях. Таким чином залишаються очі нерухливими, а довкола них рухається голова і відповідно мозок.
Так як рухливість кінчиків пальців наших, є пов’язана з реакціями та станом дна ока, то можете порухати кінчиками пальців.
Дуже цікаві результати виникають. Дуже.