Коли ти фрілансиш сам по собі це називається: хай менше платять, проте на свободі. Коли свобода починає грузнути в рутині, тоді задумуєшся над напарниками. Коли напарники починають партачити, тоді думаєш, що ліпше вже йти на фірму...
Далі все розгрібаєш, закриваєш проект і велике коло фрілансерства починається заново.
Трабли з косяками виникають з двох причин: слабка кваліфікація виконавця і паршиво поставлене завдання. Вилазить це зазвичай наприкінці проекту, або вже під час експлуатації клієнтом. І в будь-якому випадку винен організатор:
- довірив роботу неуку;
- не організував робочих процесів;
- не внятно поставив задачу;
- не домовився за адекватну оплату, яка б забезпечила залучення кваліфікованих кадрів.
Є купа теоретичних моментів, які б виправдовували використання некваліфікованої робочої сили. Наприклад, вузькоспеціалізовані задачі, чи відладжені процеси виробництва. І на кожен такий теоретичний момент знаходиться кілька практичних причин, чому все йде шкереберть.
Організація процесів -- це така ж робота, вона потребує експірієнсу. На разі ж не дуже можу похвалитись хвацькими результатами -- по суті продуктивність співпраці в одних ситуаціях лише покриває пробуксовки в інших. Принаймні перестав ламати собі ноги -- тепер все обмежується набиванням ґуль та заміною скейтів )))