http://kiev.pravda.com.ua/columns/4de60c30ba373/ Царствене верховенство златоглавої вежі на "святих київських горах" було чинним до 2004-го року. А потім ні сіло ні впало його скасували і всучили недоторканним (згідно з законом) схилам двадцятидвоповерхового монстра на Грушевського,9-а.
Нечуване беззаконня не спричинило тоді жодних протестів з боку пам'яткоохоронних органів. У набат забила громадськість. І навіть домоглася ухвалення офіційного рішення про зниження поверховості висотного монстра. Але коли з'ясувалося, що верхні поверхи уподобали собі не прості чумазі, а з керівництва ВР - влада остаточно визнала химеру недоторканною.
Творець монструватої будови - архітектор Сергій Бабушкін - заявив, що відтепер "в Кієвє начался большой і радостний празднік архітєктури".
З вибором наступної адреси довго не морочились - чергового монстра вирішили мурувати на Мазепи, 11а. Це просто по сусідству з Великою Лаврською дзвіницею... Подібне святотатство юридично унеможливлюють з десяток вітчизняних законів і ратифікованих Україною міжнародних пам'яткоохоронних документів.
некомфортно їм (схилам) стало на бабушкінському "празднікє архітєктури". Та й вирішили вони цього лиха здихатись. І почали повзти вниз до Дніпра, незаконно порушуючи всі гарантії безпеки, які чумазим написали у Спецуправлінні протизсувних робіт.
Разом зі схилами вирушив у дорогу і будинок на Грушевського 9а.
Але оскільки проектними можливостями пересування об'єкту у просторі було не передбачено, будова знизу доверху пішла тріщинами.
Чумазі перепудилися та з переляку почали з боку Паркової алеї ліпити до неї контрфорс (опору) у вигляді 11-поверхової добудови. І цим ще більше додали масла у вогонь.
У результаті сьогодні всі контори з продажу нерухомості завалені пропозиціями апартаментів на Грушевського, 9а. Тож бажаючі придбати "відовиє квартіри в елітном домє с європараднимі" мають поспішати допоки Бабушкінське судно остаточно не з'їхало у Дніпро.
Немає жодних сумнівів, що рано чи пізно така доля чекає і Даймон хіл на Мазепи, 11а.
А все тому, що геологія дніпровських круч не придатна для будівництва висоток, - так завжди стверджували і стверджують нині в інституті геології НАН України.
"Хмарочоси можливі лише на кристалічних ґрунтах. У світі на сьогодні не існує технічних засобів для зміцнення 100-метрових зсувонебезпечних схилів, - говорить науковий співробітник інституту геології Вадим Рибін і називає будівництво на київських схилах "чистісінькою авантюрою".
До речі, сумну долю елітної арматури на Грушевського та Мазепи невдовзі розділить і президентський вертолітний майданчик. Оскільки зовсім поруч з будівництвом цього об'єкту ВЖЕ утворилася так звана "тріщина заколу", яка завжди є передвісником зсуву.