синє коло

Dec 16, 2016 23:06

Троє людей прийшли до мудреця, щоб дізнатись, хто з них найрозумніший. Мудрець запропонував задачу: "Я зав'яжу вам очі, намалюю на чолі синє або зелене коло, а потім зніму пов'язки. Якщо бачите синє коло, піднімайте руку. Перший з вас, хто скаже колір кола на їхньому чолі і є найрозумнішим із вас ( Read more... )

Leave a comment

dmytrish December 17 2016, 21:43:04 UTC
Ем, нормально. У Ненсі Лінч розподілені системи якраз діляться на синхронні (все відбувається потактово, існує глобальний дискретний годинник), асинхронні (глобальний годинник відсутній, таймаути необмежені), і асинхронні із таймаутом (middle ground між першими двома моделями, який поєднує більшу визначеність першої моделі із реалістичністю другої).

Ця задача - це третій клас, в якому втім таймаути визначаються інтуїтивно. І так, це слабка, недетерміністична ланка, але якщо всі зависли надовго, то з досить хорошою імовірністю вони уже побудували таблицю рішень, але не можуть знайти свої висновки в ній («таймаут»).

І тут уже виходить хороша задача на теорію ігор: знаючи розподіл (скажімо, нормальний) часу побудови таблиці висновків інших людей знайти час, в який найімовірніше, що вони вже побудували таблицю, не знайли детерміністичного рішення для себе, і чекають на реакцію інших.

P.S. І в цьому плані перевага якраз у найрозумнішого, в припущенні, що він знає розподіл часу вирішення для інших, він перший дізнається оптимальний час сказати із найбільшою імовірністю «я синій».

Reply

zeit_raffer December 19 2016, 17:07:33 UTC
Якщо вважати, що умова задачі - це те що написано буквально, то про "він знає розподіл часу вирішення для інших" нічого не написано ж. Якщо ж, з іншого боку, є явні такти, коли перші кажуть "не знаю!", то після двох "не знаю" третій має зробити висновок "знаю!" із зрозумілих причин.

Reply


Leave a comment

Up