Львів! День перший! Багато архитекруры й вечірня туса....

Apr 20, 2010 06:15

Не впевнена, що скажу без помилок, але інакше казати про Львів просто неможливо! Так що заздалегідь прошу прощення за мій український ^)

Три прекрасні й незабутні дні! Багато надзвичайних і історичних місць!

Львів - фантастично красиве місто, він наповнений великою кількістю храмів,історичних будинків і замків, у ньому сполучена архітектура Німеччини, Польщі, Італії, Франції й інших європейських країн.
Історичний центр Львова внесений у список світової спадщини ЮНЕСКО.



Відправилися у Львів ми з oddler_oddler. І от 9 березня, ми сіли в поїзд. Попереду ціла доба шляху.
Наша їжа:


Ну й просто ми в поїзді )))








Львів зустрів нас сонцем та прекрасною погодою )))

Залізничний вокзал (пам'ятник архітектури й інженерного мистецтва) був відкрит 26 березня 1904 року.
Будинок був побудований на місці неоготического спорудження, у зв'язку з, що розширився поток пасажирів і вантажів.
Проект нового будинку належить польському архітектору, професору Промислової школи Владиславу Садловскому.
Будинок був побудований у порівняно швидкий термін - за два роки.
Львівський вокзал вважається одним з найкрасивіших у Європі, його будинок вибудований у стилі модерн.
Обробка інтер'єрів і тунелів, що ведуть до платформ, а також самих платформ належала краківській фірмі Юзефа Горецкого.
Балюстради й поруччя було зроблено із гнутої сталі, нагадуючи по стилю паризьке метро і його орнаментировку роботи Эктора Гимара.



)))) просто прикольна стара машинка на фоні.



Трамвай, що йде від вокзалу в місто.



Уже на окраїні міста нас зустрічають невеликі будиночки з гарними балкончиками :)
Це вулиця Івана Тобилевича



Ми пішки відправилися до місця проживання.
От ще один милий будиночок. Це вулиця Мельника.





А от і перший великий будинок ))) Гарний будиночок!
И я в кутку фоткі )))



У Львові багато таун хаусов,тобто невеликий будиночок на кілька квартир із загальним огородиком :)
Це дуже мило й зручно :)
От наприклад таунхаусы на вулиці Коновальця



І от ми побували дому, відпочили й зрушили на прогулянку
Перше, що ми зустріли - це Національний університет "Львівська політехніка", заснований в 1844 році.



І почалася подорож по прекрасному історичному місту...

Будинок римокатолицького костьолу святої Марії Магдалени було побудовано між 1600 і 1612 роками монахами- доминиканцами за міськими стінами до півдня від міських стін Львова, на місці старого дерев'яного костьолу. Поруч була побудована семінарія й келії монастиря. Авторами проекту були архітектори А.Келар і Я.Придатний. Будівництво було закінчено в 1635 році.

В 1648 році монастирські зміцнення, як і прилеглий монастир Святого Лазаря, захопили війська Богдана Хмельницького.

Згодом будинок кількаразово піддавался змінам. В 1754-1758 році костьол розширив і перешикував архітектор М.Урбаник, були змінені фасади, добудовані вежі. Під час реформи австрійського імператора Йосипа II в 1786 році костьол зробили парафіяльним, а в монастирі була заснована в'язниця для жінок легкої поведінки (закрита в 1922 році).

Новочасний вигляд костьол придбав в 1870 році. Спорудження є трехнавной шестистолбной базилікою з витягнутим хором і апсидою, які перекриті хрестовими зводами. В архітектурі будинку з'єднуються елементи стилів бароко й відродження.

З 1998 року в будинку знову відбуваються римсько-католицькі богослужіння.



Будинок Богословської академії, сьогодні Український Католицький Університет.
Там працював ректором Духовної Семінарії й Богословської Академії Йосиф Сліпий - первоиерарх УГКЦ , верховний архієпископ Львівський і митрополит Галицький, кардинал, церковний і науковий діяч.
Там же перебуває і його музей.



А от просто гарний будиночок на вулиці Вербицького, здається, що він з казки, такий гарний і затишний :)



Пам'ятник репресованим у роки радянської влади.
Його відвідувала сама Хилори Клінтон!
Перебуває він на площі Шашкевича.



А це дитяча танцювальна школа



Це будинок якогось діяча.
Зараз збирають грошик на його реставрацію, але вже по парканчику видне, що він дуже красивий і старовинний :)



Гарна фігура того самого Йосипа Сліпого з Богословської Академії.



А це дзвіниця церкви Святого Духа - пам'ятник історії й архітектури пізнього бароко.

В 1729 році тут був побудований жіночий монастир римокатолицького ордена домініканок з костьолом. НА початку австрійського правління орден був ліквідований, монастир віддали грекокатоликам, які організували в ньому духовну семінарію. Костьол був переосвячений у церкву Святого Духа, він був однонефный, з напівкруглою апсидою. У семінарії вчився Маркиян Шашкевич і багато інші галицько-росіяни письменники й суспільні діячі.

В 1941 році в результаті нальоту німецької авіації будинки семінарії й церкви були повністю зруйновані. Від минулого комплексу жіночого монастиря збереглася лише вежа, називана дзвіницею церкви Святого Духа.

Дзвіниця кам'яна, квадратна в плані, триярусна, з барочним завершенням і витесаними з каменю вазами по кутах. Кожний ярус фланкирован пілястрами й напівколонами. Аркові ніші прикрашені обрамленнями. Баштовий годинник створений в 1786 році (відремонтований в 1987).

В 1987 році із заходу прибудували музейні приміщення. У вежі й дзвіниці розмістився музей книги "Русалка Днестрова", першої книги, виданої вихідцями з Галичини (Росіянці трійцею) народною мовою.



Це Палац Потоцких - пам'ятник архітектури. Палац був побудований в 1880 році по проекту французького архітектора Людвіга ДЕ Поверни при участі польського архітектора Я.Цибульского на місці невеликої садиби, що належала роду Потоцких.

Будинок виконаний у стилі французького класицизму, цегельне, оштукатурене, Н- Образне в плані, з розвитим центральним ризалітом і бічними крилами, триповерхове, з мансардами. Фасади декоровані фігурними обрамленнями вікон і рустикацией, ліпними консолями балконів і балюстрадами. Парадний вхід оформлений арковим портиком з ліпленням і іонічними колонами. У першому поверсі розташовані парадні зали для приймання гостей, в оформленні яких широко використані ліплення, позолоть, різнобарвний мармур, коштовні породи дерева, живопис. З вулиці у двір ведуть парадні монументальні ворота із двома флігелями, прикрашені картушем. Для приймань у палаці Потоцких були передбачені місця для під'їзду екіпажа, зали для зустрічей. Загальна площа палацу становить 3100 квадратних метрів.

В 1972 році тут розмістився Палац урочистих подій (палац одружень). В 1973-1974 роках реставрувався. В 1996 році поруч із будинком був зведений Львівський палац мистецтв. Незабаром, в 2000- х роках палац Потоцких був переданий Львівській галереї мистецтв.





А це той самий Львівський палац мистецтв, точніше його шматочок, до якого нині приєднаний палац Плоцких.

Львівський палац мистецтв почав роботу в 1996 році. У чотириповерховому палаці перебуває 12 експозиційних залів.

Перед львівським палацом мистецтв улаштована площа для акцій під відкритим небом. Конференц-зал на 200 місць обладнаний сценою й пристосований для здійснення концертів, конференцій, показу моделей, тут виставляються художники, проходять промислові й бізнесов-виставки.

До речі, я тут була на 750 років Львова на прес-конференції Океан Ельзи :)



Дюже красиві фасади будиночків...





Романтичні затишні вулички...



Гарні види...



Трамвайні колії...



А ця фотка називається "...сюрприз буде..." )))))))))



Просто прикольна трамвайна зупинка



Латинський собор (Архікафедральна базиліка Успіня Пресвятої Діви Марії) - пам'ятник архітектури. Єдиний пам'ятник у Львові, що значно зберіг риси первісного готичного вигляду. 25 червня 2001 року храм завітав Тато Римський Іоанн Павло ІІ.

Собор виконаний з каменю, трехнефный, зального типу, з витягнутою гранованою апсидою. Навколо собору було прибудовано безліч каплиць, через що його обсяг має складну конфігурацію.
Готичну вертикальність будинку підсилює високий щипец даху.
Вежа на головному фасаді має барочне завершення й розташована асиметрично, тому що друга дзвіниця залишилася недобудованою.
Стіни й звід покриті фресками. В інтер'єрі й зовнішньому декорі будинку зберігся безліч добутків меморіальної скульптури.

На площі навколо римокатолицького Кафедрального костьолу довгий час ховали померлих. Тільки в 1765 році всі поховання, крім каплиці Боимов, а також надгробки й склепи були знесені із площі, а подальші поховання на ній - заборонені.
Залишився ряд каплиць XVI, XVII і XVIII століть, які були прибудовані до основного обсягу Латинського собору.







Площа Ринок. Центральна площа міста - казково гарне місце, кольорові фасади будинків, мощатая площа, крамнички, затишні маленькі магазинчики....

Архітектурний ансамбль, який займає особливе місце в цивільнім будівництві Львова. За формою площа - квадрат. У центрі - ратуша.
Перше письмове згадування - у міських актах від 1381 року, коли згорів дерев'яний будинок. В XV столітті споруджена нова ратуша, яка в 1826 році завалилася.
Сучасне спорудження зведене в 1827-35 рр. Після пожежі 1848 року відновлена в сучасному виді.

Як історичний пам'ятник, ратуша - свідок багатьох подій. У середньовіччя перед нею стояв стовп покарання. В 1564 році тут страчений молдавський землевласник Томша, а в 1578 г. - Іван Підкова.
1 листопада 1918 р. на ратушевой вежі піднятий український прапор, а з 3 квітня 1990 року державний прапор України розвівається над нею постійно.

Оточують площа із чотирьох сторін 44 різних за часом і стилю (ренесанс, бароко, ампір) будинку. Усі вони в те або інший час зазнали перебудовам, реставраціям, надбудовувалися верхні поверхи.
У підвалах і на перших поверхах багатьох будинків збереглися елементи готичної архітектури XV-XVI століть. Більшість кам'яних будинків мають стару планувальну структуру.





















Неймовірно гарний по архітектурі й монументальності будинок - перший римокатолицького домініканський монастир і собор. Вони були побудовані у Львову в готичному стилі в 1370-1375 роках по проекту Миколи Чеха.

В 1749 році на тому ж місці був закладений фундамент нового римокатолицького домініканського собору по проекту інженера й архітектор Яна ДЕ Вітте. В 1865 році по проекту архітектора Юліана Захаревича до костьолу була прибудована четырехъярусна вежа- дзвіниця, стилізована в духові бароко.

Костьол виконаний у камені, у плані представляє витягнутий хрест із овальною центральною частиною, дві радіально розташовані каплиці, прямокутними вівтарем і притвором. Вінчає костьол величезний еліптичний купол, який підтримують вісім пар потужних здвоєних колон. Сильно розвитий карниз і декорований фронтон порталу роблять фасад динамічним і експресивним. Цей ефект підсилюють скульптури на фронтоні, виконані в різних ракурсах.

В архітектурі костьолу виявився вплив собору Святого Петра й костьолу Марії ДИ Монте Санто в Римі, собору Святого Доминика в Болоньї, костьолів Святого Карла Боромеуса й Святого Петра у Відні.

До костьолу примикає будинок монастирських келій.





















Поруч із собором стоїть пам'ятник відомому українському художнику Дровняку, у нього в руках картинка якоїсь будови.







А це Вежа Корнякта - частина ансамблю Успенської церкви.

Вежа побудована як дзвіниця Успенської церкви, виконувала роль оборонної вежі під час облоги й дозорного пункту пожежної варти. Побудована по проекту архітектора П. Барбона при участі П. Римлянина в 1572-1578 роках на кошти грецького купця Костянтина Корнякта.

Будинок виконаний з каменю, квадратне в плані, в обробці використана поліхромія. Фасади прикрашені пілястрами тосканского ордера із червоними арковими простінками. Висота ярусів поступово зменшується, а точно знайдені пропорційні співвідношення надають дзвіниці стрункість і добірність.
По своїй красі вежа Корнякта стоїть в одному ряді із кращими спорудженнями Європи свого часу.











Пам'ятник Івану Федорову (першодрукар, східнослов'янський культурний просвітитель, гравировщик, інженер, ливар), установлено 16 листопада 1977 року на честь 400- ліття друкарства на Українських землях. Приблизні роки життя 1510 - 1590. Це музейна площа.









Порохова Вежа (1556 рік)



Гарні й тихі вулички Львова









Усі таксофони в дерев'янім оздобленні, а не в пластику :)



Моя братва ))))) Ну як же без них? )))



Костьол святого Михайла ордена кармелітів босих, 1634г.





Пам'ятник російської книги









В'ячеслав Максимович Чорновіл
Народження 1937.12.24 смерть 1999.03.25
Літературний критик, публіцист, активіст руху супротиви, після 1991 року політик, депутат.
Сидів за "антирадянську пропаганду" у Мордовських таборах строгого режиму, був засланий в "теплі магаданські краї"



За пам'ятником видне вулицю Пидвальну, і Арсенал - музей зброї, удалину йде вулиця Братив Рогатинцив.



Різні несхожі й небагато дивні пейзажі загублених вуличок Львова











А це Львівська обласна рада в такому гарному будинку )))









Пам'ятник Т.М. Шевченко який установлений на проспекті волі.
Його урочисте відкриття відбулося 24 серпня 1992 року, на річницю прийняття декларації незалежності України.
Відомо, що Т.М.Шевченко став для українського народу символом самодостатності.
Це не просто великий поет, письменник, художник, мислитель, бунтар, а щось більше - втілення народного духу.



Львівський національний академічний театр опери й балету ім. С. А. Крушельницкой
Театр побудований у класичних традиціях з використанням елементів архітектурних стилів ренесансу й бароко, у духові так званого віденського псевдоренессанса.



От і настав вечір. Ми з Одлером повернулися на Площу Ринок...
А тут уже до нас приєдналися мої друзі Руслан і Вова )))
Нічний центр Львова просто прекрасний, він настільки затишний і теплий, що немає слів!!!











Ми відправилися у Криївку.
Це приголомшливе стилістичне кафе.
При вході стоїть дядечка з автоматом, який запитує в кожного вхідного "Москалі або коммуняги є?" І дає випити горілки, мене ця частка (горілка) минула ))))

Там просто приголомшлива кухня, особливо копчені поросячи вушка ))) Там стоять справжні автомати й валяються всюди кулі. Багато націоналістичних плакатів і ніякої російської мови! )))
И взагалі на загал там дуже прикольно й доброзичливо!



Довго Одлер сміявся, говорячи: "Ви що там, план захоплення Львова обговорюєте?" ))))))))))





А от і справжні автомати )))))





А ще там розгулювала прекрасна чорна пантера - кіця ))) Офіціантка сказала, що вона зла й дряпається, але на моїх руках вона тільки балдела ))))





Після ми завітали бар "Лівий беріг", але буквально на кілька хвилин.
А після відправилися в кафі "New York" і трохи зависли там )))
Попереду був поїзд - приїжджала з Києва ira_rara і нам потрібно було її зустріти )







Ми зустріли Иришку. Сходили додому. Закинули сумки й відправилися знову в Криївку.
Не чекайте сенсацій )
Ми були наповнені враженнями від першого дня!
Мої дорогі друзі, посиденьки, гулянка по нічному Львову - вечір був прекрасний!

Закінчився він над ранок, коли я вже спала, а Одлер з Иришкой бовтали на кухні нашої спільної хати )))





прекрасна ira_rara :)


Львов, Путешествия

Previous post Next post
Up