Оригинал взят у
komanda777 в
Выбор Украины решается не в ...Украине... Більше року українські ЗМІ переповнені матеріалами щодо можливого-неможливого підписання угоди про асоціативне членство України в ЄС. Дискусія між владою та її конкурентами з цього приводу не вдається, бо позиції їхні тотожні, - угоду треба підписувати. Відмінність полягає лише в тому, що влада посилається на торгово-економічні переваги для країни, конкуренти - на соціальні та політичні вигоди для громадян (права людини, зарплати, пенсії, безвізовий режим тощо) та на потребу до підписання угоди продемонструвати Європі відсутність у нас політичних переслідувань. Гостроти дискусії додають коментарі аналітиків та керівництва РФ, інших країн. Вже це одне свідчить про геополітичне значення документу, отже, в нинішніх умовах - про те, що підписання його погоджується не в Києві, Вільнюсі чи Брюсселі, воно вирішене т.зв. Світовим урядом. До цієї обставини треба ставитись як до факту, бо, на жаль, нинішня Україна - не стільки суб’єкт, як об’єкт світової політики.
Соціалістична партія вважає, що замість показушної турботи про Україну, владі і тим, хто відносить себе до опозиції, треба зосередитися на питаннях, котрі має вирішувати наша держава. Бо ніхто з Європи не принесе в Україну високі зарплати і пенсії, демократичну виборчу систему і справедливе судочинство, вільне підприємництво і чесне чиновництво. Виразки в усіх сферах суспільного життя нам треба лікувати самим і невідкладно, бо може бути пізно.
Політичні спекуляції з телевізії про німецько-французькі соціальні стандарти як наслідок підписання угоди - дешева передвиборна реклама. Вона спростовується новим досвідом багатьох країн, що стали дійсними членами ЄС і де ще більше загострилися проблеми економіки, бюджету, зайнятості, матеріального розшарування населення. Де на перше місце виходить проблема втрати трудових ресурсів, отже, втрати перспективи країнами.
Аналіз проекту угоди переконує в тому, що вона підготована на основі практики, що склалася десятиліттями в країнах - засновниках ЄС, і, зрозуміло, виходить з економічних інтересів цих країн, не враховуючи особливостей України. Тому владі слід передбачити і відстояти при підписанні угоди і згодом цілу низку положень, що стосуються виробництва, торгівлі, збереження робочих місць в машинобудуванні, АПК, стабільності і розвитку енергосистеми, місця збройних сил і оборонного комплексу в позаблоковій (за нашим законодавством) державі, збереження рівноправних добросусідських стосунків з РФ та іншими країнами.
Вирішити ці та багато інших проблем ми здатні лише при зміні системи влади, створенні умов, при яких в усіх суспільних процесах ключове місце займатиме людина - громадянин. Ліквідація адміністративної вертикалі, реформа правоохоронної системи, розвиток самоврядування, розмежування бізнесу і влади - це ті напрямки, що випливають з політичної частини угоди. Це напрямки, які ще 15 років тому визначила наша партія, проголосивши гасло «Збудуємо Європу в Україні!».
Гасло, проти якого в ті роки дружно виступили нинішні євроінтегратори, але яке мусить бути предметом турботи усіх політичних сил, нинішньої і наступних влад в Україні.
Соціалістична партія України вважає, що нові особливості міжнародної ситуації зобов’язують кожного, хто не байдужий до власної долі і долі країни, відповідально поставитися до запровадження в Україні європейських норм демократії, які дозволять в перспективі, без втрати українських традицій, добитися підвищення добробуту людей, європейських стандартів життя.
Цивілізаційний вибір - домашнє завдання для України! Автор
Петро Устенко Петр Устенко: Пока Европу не построим У СЕБЯ САМИ, жизнь лучше не станет... Реформа сельского образования вызовет отток молодых специалистов...
- Петр Иванович, последние социологические опросы показывают, что украинцев особо остро волнуют сейчас вопросы занятости. В проекте четвертой редакции Программы СПУ именно гарантии занятости и оплаты труда стоят первыми среди приоритетных задач партии. Значит ли это, что у социалистов есть готовый план мер по уменьшению безработицы в Украины?
- Я считаю, что социальная политика должна оставаться первоочередным делом государства, поскольку позитивные преобразования в Украине возможны только при участии в них всех граждан страны. А для этого украинец должен знать, что его права и жизненные интересы являются предметом постоянного внимания и повседневной деятельности государства. Это одна из главных составляющих общества социальной справедливости, за строительство которой борется Социалистическая партия Украины. (
Продолжение )
Левые партии в Европе. В чем секрет успеха? По информации
http://www.vedomosti.ru- Петр Иванович, сейчас в некоторых странах Европы прошли, а в других только грядут выборы в парламент. Но уже видна явная тенденция: наибольшее число голосов получают социал-демократы. В чем секрет успеха левых партий?
- Устенко Петр Иванович: Итоги парламентских выборов в Германии и Австрии показали реальную картину: народу прежде всего нужна стабильность и мудрая социальная политика. Победу левых сил предсказывают и в других странах Европейского Союза, где население устало ощущать на себе очередные реформы по урезанию пенсий, зарплат, уменьшению финансирования социальной сферы, к тому же огромный приток мигрантов и растущую безработицу. Так на выборах в Швеции в сентябре 2014 г. тоже ожидается победа социал-демократов, которые в свое время осуществили преобразования, позволившие стране вырваться на первые места в мире по качеству жизни. Но, к сожалению, в ходе неолиберальных реформ, осуществленных в 1980-2000 годах в Швеции и Дании, система социального обеспечения, которую создали социал-демократические партии за годы своего правления, оказалась фактически разрушена. А так как большинство европейцев помнит, как им жилось ранее, то они больше не хотят терпеть подъема ультраправой идеологии, роста социального расслоения и ухудшения качества жизни. Избиратели в Европе делают свой осознанный, подчеркиваю, осознанный выбор в пользу социал-демократических сил, программы которых как раз и направлены на решение социальных вопросов, волнующих всех и каждого.
(
Читать дальше... )
Меморандум о создании Евразийского содружества политических сил социалистической направленности 21 сентября в Минске представителями четырех социалистических партий - «Справедливой России», Республиканской партии труда и справедливости, Социалистической партии Украины и Казахской партией «Бирлик» был подписан Меморандум о создании Евразийского содружества политических сил социалистической направленности. Основной целью этого содружества являются проведение консультаций и выработка комплексных предложений по сотрудничеству в политической, экономической, социальной, научно-образовательной, культурной и других сферах, способствующих интеграционным процессам на постсоветском пространстве.
(
Продолжение )