«Децентралізація не є федералізацією. Сьогодні кожна європейська країна певною мірою децентралізує свою владу. І це - в інтересах суспільства. Не можна все спускати з центру. Але в Україні мова йде не тільки про децентралізацію, а й про особливий статус для Донбасу. Що означає децентралізацію влади, але ніяк не федералізацію», - сказав генсек Ради Європи.
Ягланд також дав оцінку протилежного варіанту.
«Там, де немає децентралізації чи нема передачі повноважень на місцевий рівень, виникає куди більше бажання відокремитися. Коли місцеві громади отримують більше влади, більше повноважень, тоді легше тримати суспільство разом. Це урок, якому навчилися в будь-якому куточку Європи. Централізація, навпаки, може посилити сепаратистські настрої», - сказав він.
Відповідаючи на питання про реалістичність проведення демократичних виборів під керівництвом Києва на неконтрольованих ним територіях Донбасу, генсек Ради Європи сказав: «У мене немає чіткої оцінки ситуації».
«Сподіваюся, що ті, хто сидів за столом переговорів у Мінську, дійшли висновку, що це буде можливим. Але знову-таки, необхідно пам'ятати, що місцеві вибори повинні проводитися відповідно до українського законодавства. І, звичайно ж, міжнародні організації повинні мати можливість спостерігати за тим, як будуть проходити вибори», - сказав він.
Нагадаємо, Ягланд відвідав Україну з робочим візитом 17-18 березня. У Києві він представив дворічний план для України, який базується на трьох складових - незалежній судовій владі, перемозі над корупцією, децентралізації та захисту прав людини.
http://www.depo.ua/