В каждом районе и городе Украины местные власти вправе решать, какой площади жилье облагать налогом и сколько денег за это взимать. Местные общины имеют право уменьшить размер налога на недвижимость. Об этом в своем Facebook написала министр финансов Украины Наталья Яресько.
"Местные общины решают, нужен ли им налог на недвижимость и какая ставка будет применяться. Правительство делегировало полномочия на местный уровень с уверенностью в том, что местные власти будут учитывать интересы населения.
То есть, грубо говоря, никакой местный чиновник не примет решение, которое заставит бабушку платить налог за свою избушку или квартиру", - отметила Яресько.
По ее словам, все средства от уплаты этого налога останутся в местных бюджетах и могут расходоваться на решение насущных проблем.
Наталія Енн Яресько / Natalie Ann Jaresko Государственный служащий · Нравится 6 170 пользователям·
14 ч. ·
Також хочу пояснити позицію Уряду щодо введення податку на нерухомість.
Уряд не вводив новий податок на нерухомість - ми дали можливість місцевій владі визначати необхідність, розмір та правило введення податку на нерухомість (на квартири понад 60 м кВ та на будинки понад 120 м кВ). Розмір ставки податку на нерухомість встановлюватимуть виключно місцеві громади.
Верховною Радою передано всі повноваження по встановленню ставок, в залежності від типів об’єктів, зон розташування, зональності виключно в повноваження місцевих громад.
Саме місцеві громади приймають рішення: потрібен їм податок на нерухомість чи ні, яка ставка такого податку буде застосовуватися.
Уряд прийняв рішення делегувати повноваження на місцевий рівень із впевненістю у тому, що місцева влада, в першу чергу, враховуватиме інтереси населення. Тобто, грубо кажучи, ніякий місцевий чиновник не прийме рішення, яке примусить бабусю платити податок за свою хатинку чи квартиру.
Кошти від сплати цього податку залишатимуть в місцевих бюджетах та спрямовуватимуться на вирішення нагальних проблем.
Верховна Рада, ухваливши відповідний закон, встановила верхню межу оподаткування - 2% від мінімальної заробітної плати, або 24 гривні. Тобто, місцеві громади можуть встановлювати ставку від нуля до 24 грн.
Не підлягають оподаткуванню квартири до 60 кв.м та будинки - до 120 кв.м. Тобто, оподатковуватиметься лише площа, яка перевищує цю межу, приміром, якщо квартира 65 кв.м, то податок сплачуватиметься лише за 5 кв.м. До того ж місцеві громади можуть збільшити пільгову неоподатковувану межу для об’єктів. Податок сплачується раз на рік.
Середня площа всіх квартир в Україні - 56,6 кв.м. Таким чином, більшість об’єктів нерухомості не буде підпадати під оподаткування.
Источник О налоге на недвижимость и плате за землю. Важные детали и пояснения Физические лица в 2015 году будут оплачивать налог на недвижимость за 2014 год по ставкам, которые действовали в 2014 году. Об этом сообщил глава Государственной фискальной службы Игорь Билоус в ходе селекторного совещания с главами облгосадминистраций по вопросам бюджетной децентрализации во вторник в Киеве, передает
Интерфакс-Украина.
“Физические лица в 2015 году будут оплачивать налог на недвижимость за 2014 год по ставкам, которые действовали в 2014 году в течение 60 календарных дней со дня получения уведомления решения от органа ГФС.
В 2016 году физлица будут оплачивать налог за 2015 год по ставкам, установленным органами местного самоуправления”, - сказал он.
(
Продолжение )