Сергій Жадан Існує
не так багато речей, котрі визначають нашу індивідуальність, формують
наш характер та наше ставлення до всього, що нас оточує. Музика, яку ми
слухаємо, належить саме до таких речей.
Мені здається, що ми ще й ділимо людей на тих, кто слухає ту або іншу музику (а не за кольором шкіри або політичними вподобаннями. навіть так: політичні вподобання або кольор шкіри залежить від того, яку музику ти слухаєш). Чи реально взагалі на цьому світові порозумітись із людиною яка слухає, наприклад, "Любе"? Чи можна кохатися із дівчиною, яка слухає, там, я не знаю, фм-радіо?
Це віддає якимось сектантством, але що поробиш, ніде правди діти, слово "культовий" пов'язано із поняттям "релігійний культ"і до слова "культура" не має жодного відношення. Христиане колись були похмурими і страшними сектантами, котрі відправляють свій культ вночі, в печерах і моляться мертвій людині з простих або навіть незрозуміло кому. Але дуже швидко хр. стало державною релігією (тобто, по-нашому, ідеологією правлячої партії).
Не дай Бог щоби відправники культу "The doors", Coil або "Цой жив" стали државним діячами. наші зверхники шанують Любе, Кіркорова тощо. Ленін, начебто, перся від Апасіонати.
А цікаво зробити б альбом музичних або літературних уподобань відомих людей різних часів. І розробити такий собі каталог Зодіаку тільки не згідно зірок, під якими народилась людина, а згідно улюблених стилів або виконавців