Click to view
З румунської Констанци до пункту постійної дислокації - міста Одеси, повернулася група водолазних спеціалістів Військово-Морських Сил, що брала участь у міжнародних навчаннях з водолазної підготовки “Eurasia Partnership Dive - 2016”. Багатонаціональні заходи відбувалися в рамках Програми євразійського партнерства.
Як повідомив заступник начальника пошуково-рятувальної служби управління оперативного (бойового) забезпечення штабу Командування ВМС ЗС України капітан 2 рангу Олексій Нестеров, основна увага учасників навчань приділялася теоретичній підготовки водолазів, проведенню практичних тренувань щодо відпрацювання підводного пошуку, а також ідентифікації і знешкодженню вибухонебезпечних предметів.
- Румунські інструктори щиро ділилися власними прийомами підводно-технічних водолазних робіт, практичною підготовкою з фізіології підводних занурень, медичним забезпеченням водолазних спусків, - наголосив капітан 2 рангу Олексій Нестеров. - Крім того, присутні мали можливість ознайомитися з технікою та засобами забезпечення водолазних робіт, які знаходиться на озброєнні країн - членів НАТО.
За словами заступник начальника пошуково-рятувальної служби, українські військові моряки, крім консультацій, отримали міжнародну документацію щодо організації проведення підготовки водолазів, навчань та тренувань з водолазної справи.
- Під час тренувальних спусків ми мали можливість особисто випробувати вентильоване водолазне спорядження типу МК-37, автономне водолазне спорядження з відкритою схемою дихання типу СЛВ-2, підводний гідравлічний інструмент Stanley, підводну екзотермічну різку металів Broco, засоби пошуку, ідентифікації, та знешкодження вибухонебезпечних предметів під водою, система підйому та буксирування предметів під водою типу МК-5, гідролокатор бокового огляду, ручні підводні сонари типу А-2 і DSE 1-01, - повідомив капітан 2 рангу Олексій Нестеров.
В водолазній барокамері на глибини до 60 метрів, військові з різних країн, долучилися до практичного виготовлення підривних зарядів, провели їхню закладку та привели заряд в дію вогневим і електричним способами. Також, представники ВМС ЗС України ознайомились з можливостями водолазного центру ВМС Румунії, тактико-технічними характеристиками пошуково-рятувального судна “Grigore Antipa” та катеру забезпечення водолазних робіт “Venus”.
- В атмосфері взаємної поваги та порозуміння дуже цікаво було ознайомитися з тенденціями розвитку водолазного спорядження та засобами забезпечення водолазних спусків, а також тактики дій водолазних підрозділів провідних країн світу, - підкреслив технік аварійно-рятувального загону мічман Олександр Ткачук. - Крім того була можливість обмінятися досвідом щодо організації проведення навчання за водолазними кваліфікаціями, а також ознайомитись і відпрацювати тактичну мовну лексику під час проведення спусків.