Ольгінські тролі в Україні

Oct 30, 2014 11:03

Одним з інструментів російської пропаганди нині є тролі - проплачені коментатори. Вони заполоняють гілки обговорень різних сайтів, форумів та сторінок соціальних мереж. Просто рятунку від цих пронир немає. Будь-яку тему вони здатні перекрутити чи перебрехати, опустити рівень дискусії нижче плінтуса. Часто просто закидАють гілку розмови матюками і брутальщиною. І врешті-решт дискусія, яка перед цим жваво точилася, перетворюється на, вибачте на слові, срач. І долучатися до неї користувачі не мають жодного бажання.

Зауважу, що тролінг в тій чи іншій формі існує давно. На початках він зустрічався найчастіше в блогах Живого журналу. А от більш масштабним, керованим, проплаченим явищем це стало можливим в Росії приблизно рік тому. Це діло, навіть поставлене на виробничі рейки. Перша контора і досі найбільш впливова, в якій працювали «виробничники», була створена приблизно рік тому в Ольгіно (передмістя Санкт-Петербурга) з офіційною назвою «Агенство інтернет-досліджень». Згідно штатного розпису по стану на квітень 2014 року тут працює до 600 людей. Серед них блогери, коментатори, журналісти, перекладачі. Завдання було поставлене чітко: критикувати російську опозицію та все, що з нею пов'язане, а режим Путіна розхвалювати і пишатися здобутками «Єдиної Росії».

Так звані штатні блогери мають норму написання постів та комментарів. «Ми працювали по 12 годин два через два. У блогера норма - 10 постів в день, 750 символів мінімум, у коментатора - 126 коментарів і два поста. У блогера у розпоряджені три акаунта. Десять технічних завдань йому потрібно між ними розподілити. Технічне завдання складається з тези або новини, або висновку, до якого ти повинен прийти. Себто потрібно підігнати рішення під відповідь. Умовно кажучи, ти пишеш, що випік пиріг, а в кінці - як добре в Росії жити, а Путін хороший», - розповів в інтерв'ю «Діловому Петербургу колишній троль.

Контора керується з офісу фірми «Конкорд», власником якої є олігарх Євгеній Пригожин, який особисто знайомий з Путіним, і якого поза очі називають шеф-кухарем Кремля. Пригожинський «Конкорд» накривав столи під час інавгурації Путіна в травні 2012 року. Підтвердженням зв'язку «Конкорду» з ольгінськими тролями є інформація, опублікувана «Анонімним інтернаціоналом». Блогер Андрій Мальгін переконаний, що якщо теперішній темп витрат збережеться, то "ферма тролів" буде коштувати Пригожину біля $10 млн в рік. Фундаментальне розслідування (http://www.novayagazeta.ru/society/59903.html) по ольгинських тролях провела журналістка «Нової газети». В значній мірі цю тему висвітлювали такі видання як «Инсайдер», Фонтанка.ру та інші. Той же «Анонімний інтернаціонал» викладав у мережу контакти працівників контори, листування. Правда юристи з Росії вимагали від файлообмінника ex.ua, щоб листування було видалене, а користувач заблокований. Та нічого в них не вийшло. Архів і досі на місці.

Цікаво, що після потоку критики виконавчий директор АІД Михайло Бурчик в своєму блозі заявив, що пишається званням троля.

Якщо спочатку ольгінським тролям наказували в основному працювати лише по Росії: пишатися промовою Путіна на Новий рік, викривати Навального за п'янку, то з початком революційних подій в Україні вектор змінився. Тролі почали «мочити» учасників Майдану і критикувати вже українську опозицію. З переписки, яку оприлюднив «Анонімний інтернаціонал» стає відомо про щедру проплаченість статтей та коментарів.

Також був створений філіал Новинне агенство «Харків» (адреса - http://nahnews.com.ua/), утримання якого обходилося Пригожину трохи більше мільйон рублів на місяць. Агенство досі працює. І явно не в проукраїнському стилі. Тому не варто дивуватися, що Ленін упав лише нещодавно.

Маю два приклади тролів. Фірмовим стилем одного було написання тексту заглавними літерами (капслоком). Він залазив брудними лапами в обговорення і заматюковував розмову. В лексиці використовував образливі слова. Все українське йому було ненависним і підлягало брудній лайці. Адміністратори банили його не менше 50 разів, але троль змінював IP-адресу, заходив знову і капслочив матюки далі. Цікаво, що при перевірці IP-адреси місце розташування троля показувалося в м.Горлівка. Перші три секції в айпішнику починалися однаково - 178.217.203.***, змінювалися лише останні цифри. Таким чином його й заблокували, ввівши фільтр з цих дев'яти цифр.

Другий троль був за українців, але явний провокатор. Підписувався іменем oleg. Але, як тільки десь починалася розмова, він вривався і зі словами "Бл@ть, с@ка, чтобы вы, рашисты, все подохли" і в такому руслі.

Поведінка і першого і другого троля нагадує поведінку деяких політиків на політичних ток-шоу, коли криками і словоблудством заповнюють ефірний час, що можна було б використати на обговорення нагальних проблем.

Небезпека діяльності тролів не перебільшена, а навіть навпаки недооцінюється. Варто лише згадати два випадки.

Перший - напад озброєних проросійськи налаштованих осіб на проукраїнського мітинг в Одесі. Внаслідок некомпетентної роботи міліції тоді сталася трагедія в Будинку профспілок. Верески в стилі «бендери» убілі руских по інтернетах розносли саме тролі.

Про дійсний перебіг подій того дня написав очевидець, одеський блогер napaki ( http://napaki.livejournal.com/100072.html).

Другий випадок - це провокації у Маріуполі на 9 травня, коли підставні люди розіграли спектакль, створюючи паніку в центрі міста та перешкоджаючи українським військовим. В ньому українська армія підносилася як агресори, місцеві мешканці - жертвами. Детально проаналізувала цю провокацію у своєму розслідуванні «Маскі-шоу консерв» (http://maidanns.blogspot.com/2014/05/72.html) блогер Наталія Саражинська. Але ж багато хто повірив, що українські солдати розстріляли мирних маріупольчан. І в цьому випадку «розганяли» брехливу інформацію по мережі саме тролі.

Якщо мешканці Донбасу та росіяни досі сумнівалися, яку сторону взяти в протистоянні Майдан-Антимайдан, то брехливий проросійський опис події в Одесі та Маріуполі «підштовхнули» на бік антимайданівців. Як наслідок маємо сотні бажаючих росіян рятувати славян від фашистів-бандерівців. І маємо сотні-тисяч загиблих росіян і українців.

Одна з жертв пропагандистських тролів:

image Click to view



Кремлівські тролі небезпечні. Кількість їх зростає, бо їх підкормлюють наближені до Путіна особи. І існувати ці потвори будуть доти, допоки їм будуть платити 15 рублів за коментар.

Однією з останніх тенденцій стало те, що тролі заполоняють соціальну мережу «Фейсбук» і мережу мікроблогів «Твіттер». Раніше ці паскудники здебільшого паслися в «Живому журналі» та «Вконтакті». Більше того, для навіювання іноземцям проросійського бачення щодо Криму, Донбасу, українського керівництва, тролятіна вже завойовує сайти іноземних ЗМІ.

Отже тролі не сплят, маємо бути і ми пильними. Не виключаю, що тролі почнуть коментувати й цей запис.

троль, ольгинские тролли, ольгінські тролі, безпека, безопастность

Previous post Next post
Up