Міжнародна правозахисна організація Freedom House рекомендує президенту Віктору Януковичу звільнити Дмитра Табачника з посади міністра освіти. Про це йдеться у звіті Freedom House.
"Звільнити з посади міністра освіти Дмитра Табачника - можливо, найбільш контраверсійну фігуру у складі уряду, за сіяння непотрібного і небезпечного розділення України за питаннями ідентичності, мови та освіти", - сказано в документі.
Freedom House наголошує, що різний історичний досвід і погляди українців у східній та західній частинах країни зумовили низку культурних розбіжностей стосовно національної ідентичності, мови та релігії.
"Спірні культурні питання в Україні є помітними та політизованими, оскільки багато хто стверджує, що зміцнення української ідентичності є необхідною умовою довгострокової незалежності держави", - зазначається у звіті.
На думку експертів, державна політика щодо освіти, мови та релігії визнається стратегічно важливою, оскільки вона допомагає формувати погляди населення, особливо молодшого покоління.
"Багато хто у Партії регіонів сприймав сильне просування колишнім президентом Ющенком української ідентичності та мови як відчуження від російськомовних громадян на сході, не кажучи вже про Росію. Сьогодні багато хто у центральній і західній Україні побоюються, що новий уряд і міністр освіти Дмитро Табачник зокрема просувають реакційну політику проти української мови, ідентичності та релігії", - йдеться в звіті.
На думку експертів, опоненти Януковича вважають, що уряд може відмовитися від спроб ухвалити нове законодавство про затвердження російської мови як другої офіційної і скасувати спірний законопроект про освіту.
Тим не менше, вони вважають, що уряд не в змозі проводити політику, яка допомогла б об`єднати країну, і позиція Міністерства освіти явно підриває почуття національної єдності.
"Дехто із громадськості стверджує, що урядовий законопроект щодо освіти намагається представити російську модель освіти в Україні, міцніше пов`язуючи російські та українські освітні кола між собою і в той же час "будуючи Берлінський мур між українською та західною системами освіти", - сказано у звіті.
"І зараз ці критики стверджують, що відмова визнавати іноземні професійні ступені в Україні не допускає українців з іноземною освітою до ключових професій і знеохочує до навчання за кордоном. Тоді як урядовому законопроекту не вдалося заручитися підтримкою більшості, Табачник (з яким ми не зустрічалися) був звинувачений у нехтуванні інтересами України в цій дискусії", - наголошують у Freedom House.
Крім того, зазначають експерти, міністр скасував кілька освітніх реформ епохи Ющенка, пов’язаних зі стандартами вступу до університету, і це рішення може знову відкрити двері для корупції у цій галузі.
"Ми чули, що студенти університетів, як українці, так і іноземці, скаржаться на необхідність платити за хороші оцінки і на корупцію при реєстрації на предмети і студентські візи. Це явище не нове і воно не виникло з обранням Януковича президентом, але почуття відсторонення від цієї проблеми серед студентів - “як воно було, так і буде” - викликає розчарування", - зазначають експерти Freedom House.
Узято у
http://stepan53.livejournal.com