Всеукраїнський студентський бунт проти деградації освіти розпочнеться 25 травня в більше ніж 15 містах (кількість міст постійно зростає). У Києві о 14:00 молодь рушить зі своїми вимогами з верхнього виходу станції метро "Хрещатик" до Адміністрації президента та Кабінету Міністрів.
Організатори столичної акції:
Незалежна студентська профспілка "Пряма дія", Всеукраїнське молодіжна організація "Українська асоціація студентського самоврядування" (УАСС), Громадянський рух "Відсіч", Всеукраїнська молодіжна організація "Фундація регіональних ініціатив" (ФРІ) та ініціативна група викладачів Києво-Могилянської академії. Організатори акції в інших містах - осередки зазначених організацій та їх регіональні організації-партнери. Без політичних партій, припартійних організацій та провокаторів!
Головна вимога ФРІ: "Не допустити реєстрацію у парламенті проекту нового Закону "Про вищу освіту" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту ("законопроекту Табачника"), у сьогоднішній його редакції."
ФРІ також підтримує вимоги організацій-партнерів:
- відхилити будь-який законопроект "Про вищу освіту", в якому не враховані інтереси студентів та викладачів в повній мірі;
- підвищити мінімальні стипендії до прожиткового мінімуму, а до того часу заморозити будь-яке підвищення платні за проживання в гуртожитках. Зберегти принципи надання стипендій. Прозоре формування цін за проживання в гуртожитках.
- за виконання передвиборчої обіцянки Президента щодо збільшення кількості бюджетних місць у ВНЗ (75%);
- зменшити існуюче навчальне навантаження на викладачів та ввести повноцінну оплату та заохочення наукового компоненту їх діяльності;
- надати реальну автономію вишам;
- припинити тиск на органи студентського самоврядування;
- звільнити некомпетентне керівництво МОНМС.
Всупереч перемовинам з дієвими студентськими та молодіжними організаціями, проект продовжує містити норми, що суттєво дискримінують абітурієнтів, студентів, викладачів. А саме:
- завуальований, проте фактичний дозвіл адміністраціям ВНЗ збільшувати плату за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму;
- фактичний дозвіл збільшувати навантаження на викладачів;
- ведення "триступеневої системи вступу" до ВНЗ, що загрожує повернути високий рівень хабарництва в школи та ВНЗ на стадії вступу абітурієнтів;
- профанація автономії ВНЗ;
- та ін.
Докладніше про небезпеки "законопроекту Табачника"
читайте тут Нагадуємо, що міністерський проект продовжує бути "братом-близнюком" нещодавно відкликаного через студентські протести законопроекту N7486-1. 31 січня у Києві, Донецьку, Житомирі, Хмельницькому, Харкові, Запоріжжі та Одесі зазначені студентські та молодіжні організації та їхні регіональні партнери влаштували акції протесту проти ухвалення законопроекту N7486-1 "Про вищу освіту". А 28 лютого у Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Житомирі, Івано-Франківську, Миколаєві, Хмельницькому, Рівне та Сімферополі студентство вже протестувало проти усіх законопроектів "Про вищу освіту", які містили норми, що дискримінують молодь. І 10 березня молодь отримала результат: законопроект N7486-1 був відкликаний його авторами - сімома народними депутатами з головою найбільшої парламентської фракції на чолі.
За додатковою інформацією звертайтесь до Михайла Лебедя (
lebed_michael) за телефонами:
0445929831
0681217741