Dar šiek tiek apie filmus. Apie tokius pat - kuriuos būtina pažiūrėti, jeigu kraujyje dar liko bent lašas benzino, nesvarbu kad aukso kainos. Filmas iš tų laikų, kai nauji benzinas buvo pigus, su daug švino, ir kai variklių darbinis tūris buvo matuojamas litrais pradedant nuo penkių.
Šio karto filmas - ORIGINALUS Gone in 60 Seconds nufilmuotas 1974 metais.
![](http://pics.livejournal.com/rytis_m/pic/00107rcc)
Taip pat nerodytas per televiziją - per senas iš tikro per geras ir per daug veiksmo - kur nenukirpsi nieks vistiek reklamos nežiūrės.
Filmo siužetas kaip ir priklauso geram filmui apie automobilius - nieko ypatingo. Pagrindinis personažas Maindrian Pace ( H.B. Halicki) - Automobilių draudimo firmos detektyvas surandantis vogtus automobilius, apdraustus toje kompanijoje. Tiesa yra tokia, kad jis pats visai nevengia vieną kitą automobilį ir pavogti, viską darydamas labai profesionaliai. Vogti automobiliai jo garaže įgauna naują "tapatybę", tam jis turi surinkęs panašaus "amato" specialistų komandą.
Filmo pagrindas - užsakymas nuvaryti 48 automobilius per penkias dienas. Užsakymas vyksta daugiau mažiau sklandžiai, iki paskutinio automobilio - "Eleonoros" (visi automobiliai turi kodinius moteriškus vardus, kad naudodamiesi racijomis vagys liktų nesuprasti). Būtent Eleonoros nuvarymas ir gaudynės po jo (34 minučių trukmės) yra pagrindinis filmo akcentas.
Kas per automobilis buvo pirmoji ir tikroji "Eleonora"? Ogi 1973 Ford Mustang Mach 1
![](http://pics.livejournal.com/rytis_m/pic/00108qdb)
Tai buvo paskutinė tikrojo Ford Mustang reinkarnacija, kuri dar buvo tikra "Muscle Car" - varikliai vis dar buvo galingi, naftos krizė dar nebuvo prasidėjusi, aplinkos tarša "švininiu" benzinu nelabai kam rūpėjo. Šitas automobilis tikrai nebuvo pats "rafinuočiausias" iš Ford Mustang gamos - nuo pat pirmojo modelio Mustangai ėjo didyn ir sunkyn, ko gero ir grožio liko vis mažiau.
"Mach 1" buvo viena iš keleto pakuočių, kurias Ford siūlė bazinio Mustang pirkėjams. Pagal "Muscle car" tradiciją, kiekviena pakuotė keisdavo ne tik variklį ir transmisiją, bet ir išvaizdą - "šnervės" ir kelių spalvų dažymas būdavo pakuotės dalis, kaip ir platūs ratai.
"Mach 1" buvo viena iš pigesnių ir mažiau galingų sportinių pakuočių, vidurkis tarp standartinio Mustango ir lenktyninių "Boss" ir "Shelby". Varikliai filme naudotoje versijoje svyravo nuo penkių iki septynių litrų, greičiausiai tai buvo 5,8 litro "aštuntukas". Taip pat filme automobilis su mechanine pavarų dėže - dalyku, dėl kurio JAV reikdavo mokėti papildomai.
Geriausias šio automobilio atributas - garsas. Pažiūrėkit filmą arba bent klipą internete garsiai ir suprasit kodėl.
Filmas dar įdomus kitu atžvilgiu - visas filmas yra vieno žmogaus darbas.
![](http://pics.livejournal.com/rytis_m/pic/00109r2z)
Filmas laikomas nepriklausomu - jo nekūrė kino studija. Filmo scenarijaus autorius, režisierius, prodiuseris, pagrindinio vaidmens atlikėjas ir kaskadininkas (kiaušai pas vyrą buvo iš tokio pat špižiaus kaip jo mustango variklio blokas) buvo H.B. "Toby" Halicki.Vaikinas iš daugiavaikės šeimos visą gyvenimą domėjosi automobiliais, pradėjęs nuo darbo degalinėje, dvidešimt vienerių jis jau buvo pakankamai stiprios automobilių remonto ir perdirbimo kompanijos vadovas.
Šis filmas buvo jo bandymas savo žinias ir turtą panaudoti filmų industrijoje. Filmas susuktas gana pigiai - aktoriai daugiausia šeima, draugai ir visi kiti kam nereikia mokėti. Automobiliai supirkti iš vietinių "Šrotų", scenarijus - keli puslapiai.
Filme vienas dalykas net per daug tikras - avarijos. Nulėkęs nuo bėgiu traukinys kaip tik pasitaikė vietoje ir laiku, mieste keli susidūrimai buvo neplanuoti. Vieta, kur Mustang šimto mylių per valandą greičių trenkiasi į elektros stulpą buvo neplanuotą - Halicky nepataikė pravažiuoti tinkamai, taip filme atsirado įspūdinga scena. Finalinis 39 m šuolis Halicky kainavo dešimt suspaustų slankstelių - taip jau būna kai viską darai pats.
Šis filmas tapo klasika - vien dėl savo nesibaigiančių gaudynių, pigaus scenarijaus, keistos vaidybos. Taip pat dėl gražių automobilių ir aštuntojo dešimtmečio disko stiliaus, kai mobilius telefonus reikėdavo vežiotis automobiliu, nes panešti dar nepavykdavo. Jei matėte naujesnę versiją, pažiūrėkite ir šitą.
Dėja vienas žmogus, kuris nepamatė naujosios versijos buvo pats HB Halicky - 1989 metais, filmuodamas Gone in 60 Seconds antrąją dalį jis žuvo filmavimo aikštelėje.
Keli kadrai iš filmo
Click to view
Click to view