Nemėginu piešti sąmokslo teorijų, tačiau nė vieno kito Lietuvoje veikiančio banko analitikai nebuvo tokie aktyvūs ir reiškiantys vienąkryptį, neigiamą požiūrį į Visagino AE projektą, kaip DnB NORD.
Bent du kartus (iš tikrųjų uždaresnėse auditorijose - dažniau) neigiamą požiūrį į projektą viešai išdėstė DnB Nord vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis:
http://vz.lt/straipsnis/2010/11/30/RIMANTAS_RUDZKIS_del_energetikos_strategijos2http://www.alfa.lt/straipsnis/10423767/?Rudzkis..atomines.elektrines.projektas.rizikingas..papildyta.=2010-11-16_12-12 Dabar jau Rusijos naujienų agentūrai RIA NOVOSTI jam antrina kita vyriausioji DnB Nord analitikė Jekaterina Rojaka:
http://nw.rian.ru/economy/20101214/81949717.html Ponia Rojaka (atkreipkite dėmesį į paskutinę pranešimo pastraipą), RIA NOVOSTI teigimu, apskritai mano, kad Lietuva galėtų susimąstyti apie galimybę prisidėti prie Rusijos investuojant į Kaliningrado srityje statomą Baltijos AE.
Galėčiau teigiamai įvertinti DnB ekspertų abejones, kaip ir bet kokį critical thinking. Tačiau man atrodo, kad jų viešai platinamas požiūris mažų mažiausiai nėra išsamus. Viena vertus - Visagino AE projektas iš tiesų yra brangus "malonumas" (R. Rudzkis). Tuo pat metu - ar yra pigesnių siūlymų? Gal už DnB Nord kreditus Lietuvos ūkio subjektų perkamos second hand technologijos ar pasenusios vėjo jėgainės Vokietijoje ir Danijoje? Ar DnB NORD bankas pasirengęs finansuoti inovatyvių technologijų kūrimą Lietuvoje? Užuot atsakęs į šį klausimą geriau susilaikysiu.
Jeigu p. Rojaka kaip alternatyvą Visagino AE projektui nurodo - bendradarbiavimą su Rusija Kaliningrade, kodėl tada tik su Rusija (o ne su Lenkija ar Baltarusija)?Leidžiu sau prielaidą, kad RIA NOVOSTI pacitavo taip, kaip norėjo pacituoti ir išgirdo tik tai, ką norėjo. Tada lauksiu paneigimo arba patikslinimo.