Ground zero / Kotleta Kiev Style / Times Square Church

Mar 14, 2011 13:15

Наприкінці лютого відвідав Сполучені Штати. У Нешвілі проходила міжнародна конференція телерадіомовців, організована National Religious Broadcasters. Грандіозний захід на кілька тисяч учасників. Коротенький репорт звідти з фотами - ТУТ.

Але перед тим, як дістатися туди, два дні присвятив «паломництву» по «святих» місцях Нью-Йорку.
Звісно, мандрівка містом почалася з Бруклінського мосту. З нього відкривається саме та панорама «загнивающего каптиализма», яку всі поспішають побачити на власні очі (бо у кіно бачили мільйон разів).



Зробити нормальний аналогічний нічних кадр моя знімальна техніка не дозволила. Що ж до самого мосту, то він дуже популярний як у пішоходів, так й в велосипедистів - останніх тут кишить.

Ground zero - місце, де майже 10 років тому стояли дві будівлі Всесвітнього торгового центру. Робітники копошаться, намагаючись щось звести. Але донині на цьому місці порожньо - через фінансові фактори будівництво кілька разів заморожували.





Прямо тут є меморіальна стіна, де перелічені прізвища всіх рятувальників та пожежників, які загинули, несучи службу у той день - 11 вересня 2001 року. Коли я усе роздивлявся, з’явився чоловік - трохи несповна розуму, але з несамовитим болем на обличчі і в голосі. Він старанно до блиску натирав меморіальну стіну, вголос згадуючи всіх героїв-рятувальників.





Ближче до вечора рушив на Брайтон. Це такий дивний район Нью-Йорку, де всіх американців вважають іноземцями. Бо тут бал правлять росіяни і українці - їх тут найбільше, тому англійську мову чути дуже рідко. Під наших і вся інфраструктура обладнана - магазини, кав’ярні, фірми.









Чого вартує ось цей «гастроном» з притаманними прилавками - навіть у нас не часто таке видовище зустрінеш в великому місті.



А ось це - класика брайтонівського життя: на вітрині кулінарії «Котлета по-київські», але тут її величність зветься Kotleta Kiev Style.



А ввечері, ясна річ, у маршруті обов’язково Times Square. Це яскраве місце в центрі Манхетена, де головним видовищем та пам’яткою є реклама, передусім, відео-реклама на величезних екранах.



Саме тут розташована всесвітньо відома п’ятдесятницька церква Times Square Church, яку ще у 80-их заснував Девід Вілкерсон. Сьогодні цей чоловік дуже поважного віку є одним з найавторитетніших християнських лідерів сучасності, який починав своє служіння, проповідуючи місцевим нью-йоркським бандам.



Взагалі-то це місто контрастів, як і більшість світових мегаполісів. Надзвичайно дорогий і видовищний центр Манхетена, але під ним і всюди під землею антиестетичний метрополітен. Київські станції «Нивки» та «Святошин» - то є торжество гламуру у порівнянні зі станціями нью-йоркськими.



І на останок ще цікавий кадр з центру Манхетена: хлопці по-швидкому витягнули на розу 42 Street та Third Avenue пересувну вішалку і влаштували активний розпродаж пальт.



Це і є дух Нью-Йорку - роблення грошей у будь-який спосіб. За скляними стінами офісних хмарочосів гортають мільйони зелених, а поруч прямо на першому поверсі «парять» пальта по 20 баксів.


путешествия, фото

Previous post Next post
Up