ВНИМАНИЕ! я знаю, что 80% моих читателей - исключительно русскоязычные, однако этот пост с кучей фоток будет на украинском. Если вас интересует тема раннего развития детей - Гугл перводчик вам в помощь, если нет, то я не обижусь.
Пташата - це наймолодший улад Пласту, найстаршої та найбільшої скаутської організації України. До пташат входять дітки з народження до 6-7 років (після того вони переходять в новацтво). Як правило, пташата - діти пластунів та членів приятелів пласту, які пересвідчилися, яку потужну виховну дію має Пласт.
Пташата - це не "приводьте дітей, а ми їх будемо бавити", а спільна праця всієї родини в вихованні гармонійної особистості дитини та її всебічного розвитку.
На протязі року пташата зустрічаються десь раз на місяць, а завершують рік табором - на якому присутні батьки, пташата та, частіше за все, старші діти-новаки, якщо вони ще не зовсім дорослі :)
1. Кожен пташачий табір присвячений якійсь темі, кожного дня діти отримуюсь нову казочку та тему дня. Цій темі присвячені майстерки та освітні заняття.
Але, як і будь-який пластовий табір, табір Пташат має обов'язкові елементи - відкриття та закриття табору та дня, руханка, мандрівки, творчі завдання, навчальні заняття тощо.
На фото - відкриття дня. Хлопець в зеленому однострої - то бунчужний, який слідкує за таборовою дисципліною та має ще купу завдань. Справа від нього - людина, яка тягне величезне навантаження - комендант табору.
2. Все, як на дорослому таборі - таборові книжечки. правда, з віршиками, розмальовками та розвиваючими завданнями.
3. Відкриття табору та дня - урочиста процедура, на якій піднімають прапор. Бути хорунжим - то велика честь для дитини.
4. Ранок починається з руханки. Якщо на дорослому пластовому таборі це обов'язкова процедура, то на пташачому приходить лише той, хто прокинувся і в настрої. Це в нас фото з першої чи другої руханки, потім учасники табору дізналися, що ми не просто рухаємося, а танцюємо, тож народу було більше.
5. Потім у нас відкриття дня і сніданок! Хоча на будь-якому таборі всі зайняті 24/7, пташачий табір тут має відмінність - прийняття їжі дооооооовге. Бо треба малюка спіймати, вмовити поїсти, нагодувати з ложечки, декому розповісти казочку...
На фото - новацький рій, старші братики та сестрички пташат. Вони їдять швидко, а потім працюють аніматорами для тих, хто не їсть або вередує
6.Після сніданку на таборі - загальна сімейна майстерка. 10 метрів гофрокартону - та декорації для вистави готові!
7. Мандрівка - кожен день, якщо нема дощу. Правда, деякі мандрівки цікавіші батькам, а не дітям :)
8. Життя в природі - це одна з засад скаутського руху. Щоб мандрівка була не просто "ми йдемо", діти отримують купу завдань. Наприклад, знаходять рослини, з яких потім заварюють чай. Ви б бачили, як вони його п'ють - як нектар!
9. Не один раз зустрічала в пресі новини, що під час якихось катаклізмів вижив той, що "колись належав до скаутського руху"
10. Після мандрівки - обід та денний сон. Але сплять не всі. В цьому році ми зробили експеримент. Старші діти готували виставу театру, самі робили декорації та костюми.
11. Після підвечірка - ройові заняття, під час яких діти діляться по віку. заняття веде сестричка - мама дитини з рою, яка спеціально готувалась до занять.
12. Басейн - улюблений час для дітей.
13. Скаутський рух пов'язаний зі здоровим способом життя. Ми робили різноманітні ігри та змаги - де всі перемагають.
14. Навіть найменші - відчути радість руху та звикнути до нього треба до того часу, коли іграшки на планшеті стануть цікавішими за все інше
15. Традиції та відчуття належності до свого народу дуже важливі. Пласт від інших українських скаутів відрізняється тим, що виховує свідомого громадянина.
16. Після закриття дня та вечері - вечірня ватра. Романтика! І сон... для дітей. У батьків - продовжується програма - майстерки, психологічні тренінги.
17.Наш табір був присвячений індіанцям, тож - декілька специфічних фото. Перегони на конях.
18. Індіанські хатинки
19. Власне, процес - жодна хатка з землі сама не росте
20.Чим табір пташат відрізняється від інших? Тим, що тут пташатами стають навіть орли :)
21. Сім днів табору промайнули, як один. Закриття.
22. Пташата не прощаються. Адже в вересні вже буде збірка... але без п'яти досвідчених учасників - дівчата переходять до новацтва.
Про Пласт ви можете прочитати на офіційному порталі plast.org.ua
Якщо вам близька ідеологія скаутського руху і ви хочете працювати для того, щоб створити своїм дітям нормальне середовище для розвитку - долучайтеся.