Військовий історик Сергій Ченник, очевидно, вирішив спробувати себе в якості Джеймса Джойса. Якщо останній описанню одного дня присвятив 732 сторінки, то пан Ченник 320 та ще й з ілюстраціями.
Одного, та не одного скажете Ви, адже Альмінська битва 1854 р. стала однією з ключових у Кримській кампанії. Саме так, як всі вже зрозуміли, говоримо сьогодні про другу книгу з праці присвяченій цій події. Про першу читайте тут:
http://rolland-92.livejournal.com/74850.html "+"
1) Гарна поліграфія. Книга зроблена технічно якісно. Оформлення також на рівні, як і у всіх книгах серії, я думаю.
2) Структурованість. Книга побудована в лінійно-хронологічному порядку, щоправда з трьох сторін: французької, англійської та російської. Відзначу, що доволі зручно, адже факти в голові не перемішуються у читача, а автор має змогу ретельніше зосередтитись на конкретній проблемі.
3) Розгорнутий та аргументований висновок. Дано відповідь (один з варіантів відповіді) чому ж таки аль'янти у 1854 році відразу не взяли Севастополь.
4) Велика кількість ілюстрацій.
5) Об'ємний джерельно-історіографічний комплекс.
"-"
1) Ніде не вказано, які саме твори мистецтва тощо використані в оформлені (хоч вони судячи з усього і є загальновідомими). Якщо на першому розвороті книги можна зрозуміти, що це план Альмінської баталії (бо на самому плані, власне, є відповідний напис), то з рештою полотен виникають проблеми. Суттєвий прорахунок.
2) Підписи до іллюстрації, деяких, можна було б подавати розгорнутіше з вказанням авторства твору.
3) Знову ж таки, при такій кількості підсторінкових посилань відсутній бібліографічний список...Цитати, які приводе автор не мають безпосереднього посилання на твір автора вислову. Та ж ситуація, що і впопередній книзі з поняттями "посилання" та "примітка". І ще одне, в деяких фрагментах тексту, які мають містити посилання на джерело, і в тексті автор кнги вказує це джерело, не представлені посиланням під сторінкою.
4) Слід би було автору з картами попрацювати для своєї роботи. Зробити щось подібне, як у виданнях "Оспрей".
Отже. Я книгою задоволений, хоча беручи її до рук до попереднього читання ставився дещо скептично. Під час читання це відчуття пропало. Нині я дещо по новому подивився на французьку армію в кампанії. З'явився також інтерес пошукати запропоновану автором літературу.
А Ви що скажете?
Бібліографічне посилання: Ченнык С. Альма - Севастополь: Ченнык С. В., 2011. -320 с., илл.
***
Посилання на сайт автора:
http://crimeawar.wix.com/autor