Прага, березень-квітень 2018

Jul 13, 2018 17:15

  Даний запис започатковує новий формат подорожувальних оповідей про великі міста. Матеріалу про них дуже багато, а часу писати все частинами, як про невеликі історичні міста і містечка, мало. Тому, буду робити один такий оглядовий фотопост з враженнями, порадами тощо. А вже в майбутньому про деякі об'єкти та місцини буде оповідатись детальніше. Гарного читання.
***


1. Прага. Столиця Чехії.Місто де побувало чимало моїх друзів і родичів. Місто про яке я чув багато чого, в тому числі й доволі полярного. Від захоплення, до певних зауваг щодо туристичної показовості. Тому, поки туди збирався був дещо в роздумах. Та все ж, спасибі обставинам, що скерували мене саме в Прагу. Підсилило бажаня побачити все на власні очі ще й прочитана незадовго до подорожі книга Андрія Шарого та Яросслава Шимова (f_f) Австро-Угорську імперію.
   Дане фото знакове для праги і гарно описує міський простір. Цілком можливо, що в межах одного погляду Ви будете спостерігати культурні впливи багатьох епох!



2. Такий от жовто-кремовий, піщаний колір. Він, як на мене, один з домінуючих в празькій архітектурі 19-поч. 20 ст. І саме з такими відтінками у мене мабуть й лишаться асоціації про Прагу.
  Стосовно того, як оглядати місто. Празьке історичне районування (Град, Мала Страна, Нове Мєсто, Старе Мєсто, Вишеград) цілком гарно згруповані і як раз їх можна обрати за осносву при плануванні ваших прогулянок. Якщо просто робити обхід, то деякі частини можна обійти за день. Якщо ж більш детально, то цілий день у вас можуть забрати лише окремі райони (Празький град з його музеями, наприклад).



3. Аналогії. Прага мені не схожі ні на що. Можна було б звичайно сказати, що тут так багато людей як..., але то таке, як кажуть. Аж ось на правому березі Влтави я побачив таку будівлю, і мені вона видалась чомусь схожа на будівлю параламенту в Бухаресті. Хвичайно ж у значно зменшеному вигляді. Раптом, що - в Румунії я ще не був, і в Бухаресті зокрема :(



4. Прага - це колосальне архітектурне розмаїття. Про що я тут ще часто згадуватиму. От, подивіться на цей вхід до костелу Св. Кирила та Мефодія (не той, що відомий в зв'язку з ДСВ). Це ж цілий портал. Навколо костелу, між іншим невеличкий парк.



5. Собор Св. Віта. Домінанта Празького ГРаду, Праги та і Чехії в цілому, гадаю. Те відчуття коли бачив на картинках і в дійсності. Він величний, це мало сказано.



6. Туристів Празькому Граду не позичати. Тут мабуть треба сказти дещо про міську навігацію. По всьому місту наявні покажчики до пам'яток. Карти безкоштовно можна взяти в інформаційних туристичних центрах (причому карти якісні - користувався ними разом з "червоним" путівником отриманим в подарунок перед мандрівкою). На станціях метро можна безкоштовно взяти схеми руху міського ранспорту. Словом, все для Вас. Зважайте лише на черги (до ГРаду вони великі (!)).



7. Окрема тема палаци Праги. ЧАстково вони нині є будівлями де розташовуються державні інституції. Скажімо от, в Чернінському палаці, який на фото, нині МЗС країни. ПРо одного з представників роду Черніних я вже у своєму ЖЖ писав.



8. Музеї. Несподівано, але виявилось, що в Празі мені трапиться найшикарніший музей в якому я бував за все своє життя на даний час. Палац Штернбергів. Обов'язковий до огляду. Мистецтво Європи від Середніх віків до Відродження.



9. Тил палацу Шварценбергів. В музеї, який в середині, я дізнався яке велике мй величне чеське бароко. А також там вражаюча мілітарне зібрання. Фото зроблене на доріжці яка веде від Граду до Малої Страни.
   Загалом про Празькі музеї - я відвідав чимало. Сподобались всі. Національний та військовий, щоправда, були зачинені, але і без них побачив чимало цікавого й оригінально-унікального (є тепер гарний привід повернутись). Крім музеїв ГРаду був ще в Міському музеї, Декоративно-прикладного мистецтва та Пошти.



10. Панорами міста. Це з Граду.



11. З ратуші Старого Міста.



12. З Вишеграду. Про Вишеград - цікава частина міста. Такий, ще один град, щоправда більше парковий. Тим не менш. Є що побачити. І, як вже стало зрозуміло, з майданчиками для панорамного огляду в Празі проблем немає.



13. Головна водна артерія - річка Влтава. Вона зазнала великого антропогенного впливу. Через нього, можемо розглядати велику кількість гідротехнічних споруд на ній. Як, наприклад, на фото.



14. Кожен українець будучи в Празі має відвідати Ольшанське кладовище. Не пошкодує. Про решту українських міцсць в Празі - вже якось потім. Загалом же, по зарубіжнії україніці тут є що подивитись!



15. Як і з Будапештом 2016-го тут теж потрапив на ювілей Празького повстання.



16. Ось таким може бути храмовий годинник у Празі.



17. Нічна Прага така ж гарна, як і денна. На фото площа Св. Вацлава з вінцем слов'янофільства - Національним музеєм у Празі.



18. Про модерн. Шанувальник архітектурного модерну - Вам до Праги! Місцевий народний дім одна з празьких візитівок модерну. А найцікавіше те, що сусідка дому - середньовічна міська брама. Ось так :)



19. Кінець і край модерну тут знайти важко.



20. І це вже не зовсім у центрі.



21. Соціалістичне теж лишилось. Щоправда не гнітить так як у нас.



22. Для тих хто полюбляє зелені міста в Празі теж самотньо не буде)



23. Скелі над Влтавою.

Ось так. Прага мені дуже сподобалась. В багатьох аспепектах. Якщо узагальнити, то це такий екстримальний максимум слов'янства й гермнаства. Тут вони сходяться. Що з цього виходить - їдьте й дивіться.
  Хто з читачів був у Празі, пишіть, як Вам? Сподобалось, ні? Щоб виокремили. Цікаво почути Ваші думки. Дякую за увагу )))

Прага, подорожі, Чехія, Європа

Previous post Next post
Up