Виконуємо обіцянку, й цю нотатку присвячуємо війську монархії Габсбургів до 1867 р.
1. Герб Австрійської імперії та портрет молодого імператора. Є деталь, яка дає нам зрозуміти, що Франц Йосиф І тут зображений вже після 1849 р. Погляньте, крім вищих ступенів австрійських нагород на мундирі монарха є й російський орден Святого Георгія 4 ст., отриманий ним після революції в Угорщині. Між іншим Франц Йосиф І ревно дотримувався орденського статут й орден ніколи не знімав. До 1914 р. Про Російську імперію тут ще буде.
2. На фоні кайдан манекен австрійського вояка виглядає таким собі поневолювачем. Так і кортить написати австро-угорський, та ні. В даній сфері, як і попередній теж не надто профі, тому багато розписувати не буду.
3. Дуже цікава штука. Військовий календар із зазначенням прикладного кольору та металу всіх полків австрійського війська того часу.
4. Головний убір. От вже забув піхотний, чи кавалерійський.
5. Ще один.
6. 1840-ві.
7. Гусарський долман.
8. Кітель та ще одне гусарське шако.
9. Офіцерський кавалерійській кітеь зразка 1837 р.
10. Кіраса й шолом ризикну припустити, що кірасирів. Між іншим, в Австро-Угорщині цього різновиду кавалерії вже не буде.
11. Гусарська офіцерська ташка (сумка) зразка 1837 р.
12. Гусарська ташка зразка 1840 р. З вензелем тодішнього імператора Фердинанда І.
13. Гусарський мундир.
14. Гусарське шако.
15. Двобортний кітель зразка 1849 р. нижнього чина 3-го піхотного полку та каска.
16. Характерний для кінця Австрійської імперії піхотний головний убір в дещо "розкладеному" я б сказав вигляді.
17. Головний убір артилеристів.
18. Офіцерський піхотний кітель зразка 1860 р. з офіцерським шарфом. Головний убір - баварських єгерів. Королівство Баварія було союзником Австрії у війні з Пруссією 1866 р.
19. Кітель офіцера кірасирів.
20. Ще один кавалерійський артефакт. Стрічка з штандарту 2-го гусарського полку, який приймав участь в битві при Садовій. Вирішальна подія тодішньої війни 1866 р., в якій військо у білих мундирах зазнало поразки. Між іншим, після 1860-х, якщо я не помиляюсь, вже австро-угорська кавалерія залишиться взагалі без знамен/штандартів. Лише один драгунський полк матиме штандарт часів Семирічної війни.
21. Такий собі пам"ятний виріб (так і хочеться назвати - окопна творчість) виготовлений з трофейних предметів після битви при Траутенау. Ця битва стала таким собі єдиним переможним променем дл австрійської армії в кампанії на богемському, північному, театрі військових дій у 1866 р.
22. Бонус наостанок. Стенд присвячений союзнику Австрії - Російській імперії, яка організувала похід "в Угорщину та Трансільванію" для придушення революційних подій у 1849 р.
Дякую всім за увагу. Загалом, цікава тема військо Австрійської імперії в 1848-1866 рр. Стільки подій за цей відносно короткий час - війни з Італією, Францією, Пруссією. Перемоги й поразки. Експозиція в музеї виявилась не менш цікавою, повірте)))