Музей військової історії (Hadtörténeti Múzeum) в Будапешті. Австро-Угорська фалеристика

Sep 17, 2017 18:08

   Настав час краси та військоквої естетики, якщо для військьвовї справи цей термін притаманний. Цим записом фалеристична тема, як і військово-морська, не обмежиться. Буде ще.



1. Стенд з нагородами. Орденами, Хрестами за службу та Почесною Відзнакою.



2. На чорно-жовтій стрічці - Хрести За Службу, в коробках, зліва - командорський хрест Ордена Франца Йосифа І, зправа - Маріанський Хрест Тевтонського ордена.



3. Стенд з нагородами (Орденом Залізної Корони, Хрестом Військових заслуг та Медаллю Військових Заслуг на червоній стрічці) з документами.



4. Лицарський Хрест Ордена Франца Йосифа І з нагородним дипломом для Кароля Ельбеля.



5. Медалі та Хрести, які належали конкретним особам. Австро-угорські нагороди найнижчих ступенів носились на трикутній колодці. До одягу кріпились за допомогою власне цієї ж колодки та спеціальної петлі на мундирі, яку я показував у попередніх записах. Одяг, таким чином, не проколювався/не псувався.



6. Лицарський Хрест Ордена Марії Терезії - найвища військова нагорода Габсбурзької монархії. Праворуч - Лицарський Хрест Ордена Леопольда.



7. Хрести Військових Заслуг.



8. Гадаю, найшанованіша нагорода серед солдатів - Медаль За Хоробрість. Велика золота, велика срібна та бронзова. В імперії-сусідці, аналогом цієї медалі можна назвати Георгіївський Хрест.



9. Статут Медалі.



10. Медальний стенд.



11. Срібна (на німецькій колодці) та бронзова Ювіленйні Медалі.



12. Військова Медаль 1873 року у футлярі.



13. Цікава нагорода - Медаль в пам"ять про морський похід 1892-1893 рр.



14. Одна з фалеристичних особливостей Австро-Угорщини - нагрудні кваліфікаційні знаки для вояків.



15. Ще знаки. Між іншим, з 1906 р. знаки мали зафарбовуватись в чорний, або червоний кольори, залежно від підпорядкування частини (Спільна армія, Ландвер/Гонвед). Та воякам було більш до смаку носити блискучі металеві жетони, ніж пофарбовані. Їх чимало, про кожен окремо не називатиму, кому цікаво, ласкаво прошу: http://ah.milua.org/nagrudnye-znaki-dlya-nizhnix-chinov



16. Що мене найбільше вразило в цій експозиції, то це пишнійсть, велич та урочистітсть сертифікатів до нагород. Зокрема ось, на Орден Леопольда.



17. Сертифікат для відзнаки найкращого стрільця для Іштвана Поколя, вояка Ц. і К. піхотного полку № 85. Скоріш за все, сертифікат на аксельбант, про які вже йшлося в попередніх записах.



18.Відгомін античності у сертифікаті на знак відмінного артилериста-навідника для Ференца Фрьошля, з Ц. і К. 11-го полку польової артилерії.

Дякую за увагу.

military history, ww1, Історія, подорожі, history of ukraine, history, військова історія, музеї, 1918, Magyarország, Österreich-Ungarn, історія, military art

Previous post Next post
Up