Click to view
В Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів.
Автори - Галина Якушко, Сергій Бордюжа, Марина Михайловська.
Камера - Ігор Воробій, Олексій Уманський.
Миколаїв. 2019 рік.
Ніна Закалата - глядачка.
Олена Бойко - організаторка акції.
Запоріжжя. 2019 рік.
Будинок немовлят. Пам'ятна дошка.
«На цьому місці у Будинку немовлят за адресою: вул. Рози Люксембург, 7/26 під час Голодомору 1932-1933 років померло понад 700 дітей», - написано на цій дошці.
Анатолій Пеньок - краєзнавець.
Галина Якушко, Сергій Бордюжа, Марина Михайловська, «Подробиці», телеканал «Інтер», 2019 рік.
Джерело -
https://www.youtube.com/watch?v=qjr-61JtH4c «Подробности», выпуск за 23 ноября 2019 года -
https://www.youtube.com/watch?v=a6e-07fcDIkТекстовий варіант дивіться тут -
https://podrobnosti.ua/2327574-v-ukran-vshanovujut-pamjat-zhertv-golodomorv.html * * *
Заходи в регіонах.
Жертв голодоморів вшановували по всій країні. У ті роки майже кожна українська родина втратила когось. На знак пам'яті про трагедію українці запалюють свічку у себе на підвіконні. А також збираються на мітинги. Як усе було сьогодні?
«Непораховані з 1932», - таку акцію провели студенти в Миколаєві. Вони влаштували виставу, якою нагадали городянам про трагічні історичні події.
«Тут є кора, шишки, хвоя, жолуді», - такою стравою пригощали глядачів перформансу. Рецепт - зі спогадів свідків голодомору. Цей напій був чи не єдиною стравою, завдяки якій вдавалося вижити.
«Це величезна трагедія, яку не маємо забувати, і добре, що молодь нагадує про це. Усвідомлення величезне того, що дійсно так було. Це маленька сцена, а якщо зрозуміти в масштабах того, що відбувалося…», - говорить Ніна Закалата, глядачка.
«Мета цієї акції - привернути увагу громадян до проблеми, яка була в нашому суспільстві у 1932-33 роках. Це був найбільший голод в Україні. Загалом же їх було 4. Тому і день пам'яті жертв голодоморів», - зазначила Олена Бойко, організаторка акції.
У Запоріжжі біля пам'ятника жертвам Голодомору поклали квіти. Щороку в цей день тут запалюють свічки на спомин про тих, хто не пережив голоду.
Яблука, цукерки та квіти поклали запоріжці біля пам'ятної дошки, встановленої на фасаді колишнього будинку немовлят. Із розсекречених архівів вдалося встановити, що з весни 1931 по осінь 1933 року від голоду тут загинули 788 дітей.
«Дітки помирали, навіть в один день помирали по 10 дітей. Їх там, за будинком, у яму скидали. Набиралась машина… Машина приїжджала, вивозили. А куди вивозили - точно поки що не встановлено», - говорить Анатолій Пеньок, краєзнавець.
У роки штучних голодоморів померли, за різними даними, від 4 до 7 мільйонів осіб. Точну кількість підрахувати неможливо, адже радянська влада знищила документи й докази своїх злочинів.
Джерело -
https://www.youtube.com/watch?v=qjr-61JtH4cТекстовий варіант дивіться тут -
https://podrobnosti.ua/2327574-v-ukran-vshanovujut-pamjat-zhertv-golodomorv.html