Pratęsiant apie muziką, konkurenciją ir degradaciją

Jul 24, 2010 15:40

Straipsnis ir komentarai perkelti į http://rokiskis.popo.lt/2010/07/24/pratesiant-apie-muzika-konkurencija-ir-degradacija/

Po to, kai parašiau apie tai, kaip vyksta muzikos degradacija dėl komercializacijos, kilo baisi diskusija, kurią dar pas save pratęsė ir blogosferų žvaigždė maumaz . Tačiau pastebėjau keletą dalykų, kuriuos, matyt, teks paaiškinti ( Read more... )

muzikos industrija, menas, autorių teisės, marketingas, konkurencija, rinka, muzika

Leave a comment

Comments 23

O viskas todėl zeppelinus July 24 2010, 15:21:05 UTC
...kad daugelis komentatorių linkę pernelyg sureikšminti muzikos, kaipo tokios, vaidmenį žmogaus gyvenime.

Vietoje to, kad elementariai suvokti, jog pagal savo paskirtį ir prigimtį vadinamoji muzika tėra garsinis fonas kažkokioms gyvenimiškoms situacijoms ir turėtu būti vertinama pagal jos atitikimą/neatitikimą tai stuacijai, nekatrie rimtais veidais bando postringauti apie "gerą" ir "blogą" muziką.

Taip, galima aptarinėti atlikimo meistriškumą, balsų kokybę, žanrų tinkamumą vienai ar kitai situacijai, bet lyginti Modern Talking su kokiais nors Irom Maiden su mintimi, kad vieni yra "blogi", o kiti "geri"? :)

Cirkas, vienok...

Reply

Re: O viskas todėl rokiskis July 24 2010, 22:08:22 UTC
Cirkas, jei juos lygini. Bet visai ne cirkas, jei vieni kažkokiu būdu išstumia kitus. O būtent tai ir matome.

Reply

Skirtum zeppelinus July 26 2010, 05:54:46 UTC
Paviršutiniškas požiūris. Muzika kaip ir žodžiai, kvapai, vaizdai, jutimas pateikia informaciją, kurią kiekvienas žmogus interpretuoja savotiškai. Ir interpretuoja ne tik sąmonė bet ir pasąmonė.

Gera ir bloga muzika yra subjektyvūs dalykai, bet yra. Man bloga muzika yra ta, kuri sužadina manyje neigiamas emocijas kaip pasišlykštėjimas, niekinimą, norą žudyti ir panašiai ;)

Blogą muziką lyginčiau su pilstuko gamintojais, spekuliantais, sukčiais...

Reply

Re: Gera ir bloga muzika yra subjektyvūs dalykai... zeppelinus July 26 2010, 07:54:06 UTC
Va būtent.

Todėl tos muzikinės diskusijos iš esmės ir susiveda į seniai žinomą formulę:

"..kada, na kada gi pagaliau visi geros muzikos mylėtojai susivienys ir užmuš visus blogos muzikos mėgėjus? Įsivaizduokite, koks nuostabus bus pasaulis, kuriame nebus vietos blogai muzikai, o skambės tik geroji!" :)

Reply


chugunka July 24 2010, 18:12:24 UTC
šiaip tos stotis transliavo bele ką: "It should be noted that when offshore broadcasting began off England in 1964, the musical output and style of presentation of the first station (Radio Caroline), was very similar to the BBC Light Programme. That station broadcast mainly during the daytime at first and while the BBC relied heavily on its own studio recordings of orchestras and dance bands, Radio Caroline played a wide variety of recorded music interspersed with commercial advertising. During the entire period from 1964 to 1967, British commercial radio attempted to maintain a highly respectable business image and the stations continued to play a wide variety of music (unlike the fictitious 'Radio Rock'.)"

Reply

rokiskis July 24 2010, 22:26:00 UTC
Būtent, beleką, o ne atitinkamų leidėjų parinktus atlikėjus (beje, palygink LT atlikėjų topus pagal kelias skirtingas LT stotis - labai įdomių dalykų atrasi). Ir neužmirškim, kad tų piratinių stočių buvo šimtai, jei ne tūkstančiai. Beje, Radio Carolina skaitosi pradininkai, nes išlindo labai smarkiai, su nuosavu laivu, didelės galios siųstuvais ir komercinės reklamos intarpais, tačiau bandymų buvo ir iki tol, vos ne dešimtmečiu anksčiau. Tarp kitko, Lietuvoje irgi yra buvę pilnaverčių piratinių radijo stočių, o dabar Vilniuje (manau, ir kituose miestuose) kai kuriose vietose galima irgi aptikti vieną-kitą pusiau legalią ar tipo mėgėjišką. Ir muzika ten visiškai kitokia.

Reply


kriu July 24 2010, 23:35:39 UTC
nebežinau, į kurį čia postą atsakinėju, bet jei taip viską sureziumuot.. publika valgo, kas paduota. Kuo paprasčiau - tuo geriau. Ir jei anais laikais būtų buvęs toks pasirinkimas, kaip dabar, tai koks nors Merkuris prieš Gagą neturėtų jokių šansų. Simple as it is.

(tik prie ko ten konkurencija / komercija - tipo popkultūra ne komercija?)

Reply

rokiskis July 24 2010, 23:53:40 UTC
Taip, publika valgo tai, ką gauna. O kad gal sudėtinga supratst tas komercijas ir konkurencijas - tai px, galima žiūrėt paprasčiau - ar valgai šūdą, ar eini ieškot, kur geriau. Tiktai kas kaltas - ar šūdo pardavėjas, ar klientas? :-)

Reply

kriu July 25 2010, 00:03:56 UTC
svarbiausia, kad abu laimingi. (o minorities gali ir paieškot, jei netingi:)

Reply

rokiskis July 25 2010, 00:05:52 UTC
O čia dar klausimas, ar laimingi abu. Bijau, kad tai nėra win-win situacija. O ir žaidėjai sistemoje išties ne du, o keturi.

Reply


laiqua_lasse July 25 2010, 07:20:55 UTC
Šiais laikais būna internetinių radijo stočių. Kažkada bandžiau klausyti (tarkim čia jų gyvas velnias), bet tuo metu internetas buvo lėtas, taigi tegalėjau ištempti 56 kbps ir greitai nusprendžiau, kad apsieis. Nežinau, kiek tai atitinka senas piratines radijo stotis, bet kažkas turbūt panašaus.

" Kitas - kad menama vagystė, esant muzikos kopijavimui taip ir lieka menama, t.y., tiesiog sugalvota muzikos industrijoje. Nes nuo kopijavimo tiesioginio nuostolio nėra ir negali būti." - Gal nepatingėtum paaiškinti plačiau? Juk (idealiu atveju) situacija yra daugmaž tokia: parduodamas albumas = kažkiek pinigų nubyra atlikėjui; nupiratinamas albumas = atlikėjui pinigų nenubyra. Aišku, piratinimas yra labai gera reklama, bet tai juk jau kitas aspektas, ar ne?

Reply

rokiskis July 25 2010, 10:10:04 UTC
rokiskis July 25 2010, 10:13:01 UTC
Vat su tomis internetinėmis stotimis irgi panaši bėda - jų yra pernelyg daug ir daugelis jų pernelyg prastos. Reiškinys, panašus į tą, kai pabandai paieškoti kur nors naujų mėgėjiškų grupių ir užsirauni ant to, kad 99 iš 100 - tai pradinukai, miksuojantys šūdus kompais. Nežinau, gal dabar kas pasikeitė, bet tiesiog jau tingiu ir bandyt tas interneto radijo stotis.

Svarbu yra ne kiekybė, o priešingai - kokybė, svarbu, kad kažkas už tave jau būtų padaręs tam tikrą filtravimą :)

Reply


anonymous July 25 2010, 09:00:14 UTC
Jei albumas nebūtų nupiratintas, tai nereiškia kad jis būtų nupirktas (didžiąja dauguma atvejų būtent nebūtų nupirktas). Taigi pinigėlių nenubyrėtų lygiai taip pat, kaip ir nupiratinant. Ne gana to, muzika nepasiektų potencialių vartotojų.

Reply

rokiskis July 25 2010, 10:14:11 UTC
būtent

Reply


Leave a comment

Up