“Всі стали фотографами!” Так це ж добре!

Jun 25, 2010 10:00


Originally published at Блог Романа Голубовського. You can comment here or there.

Разом з всенародною доступністю фотоапаратів з’явилась велика кількість людей, які фотографують багато і все. Небо, листя, жуків, людей, собак, котів, голих людей, церкви і бруківку. Фотографують, а потім викладають все це на фотосайти, де є ще мільйони фотографій тих же церков чи бруківок у виконанні інших любителів фотографії.

Натомість, частина тих, хто не вміє і не любить фотографувати, часто зневажливо говорить: “Всі стали фотографами!” або “Фотографів розвелось…” В свою чергу досвідчені фотографи нерідко показують своє зверхнє ставлення до любителів - “Куди вам до нас, професіоналів!“

Помічали такі тенденції?

А от я не розумію таких позицій!

Запам’ятайте, коли збільшується грамотність людей - це добре!

Я, наприклад, часто стикаюсь з таким: коли прошу когось зазнимкувати себе, то фотографія виходить не надто якісною (голова знизу, а решта місця - фон; крива лінія горизонту; обрізані частини тіла етк). А все тому, що людина не звикла робити фотографії, і відповідно не помічає такі “дрібниці”. Вам хіба не хочеться мати гарні фотографії? І мені хочеться. А збільшення “грамотних” в плані фотографування людей збільшує кількість потенційно гарних ваших фотографій.

Тепер повернемось до людей, яким це може не подобатись.

“Інтернет засмічується усіляким лайном (непотрібними фотографіями)“. Нічого не засмічується - лежить собі фотка на далекому фотосервісі, і ніхто про неї не знає, ніхто її не бачить. А знаєте чому ніхто (і ви в тому числі) навіть не догадується про існування поганих фотографій? Тому що на погані фотографії ніхто не ставить посилань. А посилання в інтернеті - все! По ньому переходять люди і пошуковики. А відтак ви бачитимете лише хороші фотографії, на які хтось поставив посилання, бо вони варті уваги.

Професійним же фотографам аматори можуть не подобатись одним: якщо всі стануть фотографами, у них не буде роботи. Приклад перший. Скажіть, хто з вас не вміє писати? А тепер скажіть, скільки з вас заробляє на життя тим, що пише тексти? Приклад номер два. Вийдіть у час пік на головні дороги столиці і гляньте, скільки водіїв їде (або стоїть - час пік же) у своїх машинах. А тепер задумайтесь, скільки з них складає конкуренцію автогонщикам.

Ви вже, думаю, здогадались, до чого я хилю: для того, щоб досягнути високої майстерності у чомусь, потрібно віддатись цьому повністю + талант! Насправді, хорошим фотографам немає чого переживати - ніхто роботу у них не забере. А посереднім… - які ж з них тоді професіонали!

Тому, гайда всі за фотоапарати, і на вулицю - фотографувати бруківку! А потім додому, дивитись що вийшло, після чого знов на вулицю виправляти недоліки.

Ну і що з того, що всі навколо ходитимуть з фотоапаратами як польські туристи! Зате, колись ви приїдете, для прикладу, до Львова, станете біля Оперного Театру і попросите пересічного перехожого сфотографувати вас. А він поставить вас де потрібно, сфотографує, а ви будете потім дивуватись - бо і вас видно, і Оперний, і ангели не обрізані, і лінія горизонту рівна, і реклама в кадр не потрапила і нічого зайвого. А все тому, що всі стали фотографами!

[По законам жанру тут мало би бути пафосне фото автора з фотоапаратом]

Роман Голубовський

Постові (як отримати):
Кулемет.com - це стрімкий та правдивий потік інформації
Про цікаве в інтернеті вам розповість Ticapac’s blog

фотоапарат, професіонали, фотохостінг, фотограф, фото

Previous post Next post
Up