Mar 02, 2011 14:45
Спеціальні підрозділи США, Великобританії і Франції «вже перебувають на території східної Лівії в районах, які контролює опозиція».
Про це повідомили сьогодні європейські ЗМІ з посиланням на пакистанську газету Pakistan Observer.
Згідно з інформацією, отриманою нею з конфіденційних лівійських дипломатичних джерел, «23 і 24 лютого з військових кораблів США і Франції на швидкісних човнах у район міст Бенгазі і Тобрук висадилися групи західних військових». «Їх загальна чисельність сягає кількох сотень. Завдання цих підрозділів - навчати особовий склад і сприяти збройним силам опозиції», - відзначає газета.
За даними видання, зараз на сході Лівії створюються тренувальні табори, де працюють західні інструктори. Ще одне завдання груп спецназу - вивести з ладу у разі необхідності систему ППО Лівії, а також «протидіяти» структурам «Аль-Каїди», якщо останні спробують активізувати свою діяльність у Лівії, пише «РБК-Україна».
Раніше сьогодні глава Пентагону Роберт Гейтс повідомив, що країни - члени НАТО «не одностайні» щодо використання військової сили для усунення режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі і його прихильників.
За його словами, зараз ніяких активних дій проводити не планується, хоча розглядаються всі варіанти. Він нагадав, що і прийнята ООН резолюція по Лівії також не припускає військових заходів.
«Нам варто гарненько задуматися, - заявив Р. Гейтс, - чи має сенс відправляти наших військовослужбовців у ще одну країну на Близькому Сході».
Поки що декілька кораблів НАТО передислоковано з Червоного моря в Середземне. Р. Гейтс відзначив, що будь-які варіанти використання американських військових в Лівії, за винятком гуманітарних, «вельми складні». Альянсу доведеться прорахувати, як це позначиться на іншій діяльності НАТО, зокрема на операції в Афганістані.
Нагадаємо, як один із заходів впливу на режим М. Каддафі, окрім санкцій, розглядається введення над територією Лівії військових безлітальних зон.
У свою чергу, кажучи про можливу військову інтервенцію до Лівії, син М. Каддафі завірив, що «країна цього не боїться, оскільки вже пережила американське і британське ембарго і тому подібні речі».