Податковий кодекс України

Dec 06, 2010 21:22

Нові правила: як тепер сплачувати податки?!

Верховна Рада 268-ма голосами прийняла Податковий кодекс в другому читанні вже з поправками президента.
Головне прохання тих, хто знаходиться на спрощенному оподаткуванні, було втілене у життя - в кодекс повернулися майже всі їхні права.
Революційні зміни мали оперативний характер (що для нашої країни дуже рідкісне явище).
Так о другій годині дня зауваження голови держави надійшли в профільний комітет, о третій - їх підтримали (утримався лишень Катеринчук) і кілька хвилин по четвертій годині - відбулося голосування.
Саме через суперечки щодо прийняття цього документу було затримано розгляд в Раді проекту дербюджету-2011 за поданням Кабінету Міністрів. І як наслідок було відстрочене питання щодо подальшого кредитування МВФ української економіки (мова йде про транш в сумі $1,6 млрд.).
ЄДИНИЙ ПОДАТОК
1. Залишили те. що було: єдиний податок 20-200 грн./міс. при річному обороті коштів до 500 тис. грн., якщо оборот більше - податки сплачуються за звачийною схемою. Касові апарати не вводять.
З ветованого кодексу "вціліла" заборона для платників ПДВ включати витрати на послуги, надані спрощенцям, в собівартість продукції - їх необхідно включати в прибуток.
       ВЕТОВАНО
        В населених пунктах, де мешкають до 150 тис. чол. - податки 20-200 грн./міс. (суму встановлювали         місцеві органи влади), від 150 тис. до 500 тис. чол. - 20-400 грн., більше 500 тис. чол. - 20-600 грн.
        Фізичні особи-підприємці, що займаються декількома видами діяльності, сплачували б податок             за більшою ставкою. Спрощенці з річним оборотом до 300 тис. грн. могли б працювати без                       касових апаратів, а з оборотом від 300 до 600 тис. грн/рік - тільки з касовим апаратом.
2. Перелік видів діяльності, за якими дозволено працювати за єдиного податку, повернули, встановлено кількість найманих працівників до 10 чол.
       ВЕТОВАНО
       Скорочувався перелік видів діяльності, за якими дозволялося працювати за єдиного податку,                зменшувалась кількість найманих працівників для спрощенців до 4 чол.
(Написано з використанням матеріалів http:kri.com.ua/)

ukraine, crlife

Previous post Next post
Up