Успенська церква
Вознесенська церква
Не зважаючи на свою назву, а може саме завдяки їй,
Чортків може похвалитись великою кількістю храмів, серед яких до наших днів дійшло дві перлини дерев'яного зодчества - Успенська і Вознесенська церкви. Про них і піде мова.
Успенська церква
Церква Успіння Пресвятої Богородиці розташовується в центральній частині міста неподалік від нової ратуші. Дана церква є найстарішим збереженим храмом Чорткова. ЇЇ звели ще в далекому 1635 році завдяки місцевим ремісникам кушніру Миколі Драчуку і швецю Гаврилу Журавлю. Храм побудовано у нетиповому для Поділля карпатсько-гуцульському стилі, проте з деякими елементами, які притаманні саме для цих земель.
Впродовж своєї історії церкву тричі руйнували татари, проте кожного разу храм відновлювали, а також неодноразово перебудовували.
В радянські часи церква була закритою, і незважаючи на статус пам'ятки архітектури до вісімдесятих років храм сильно занепав і перебував в аварійному стані. У 1989 році розпочалась реставрація церкви, під час якої храм повністю розібрали і замінили пошкоджені елементи на нові. Повністю церкву було відновлено в часи незалежності.
Сьогодні храмом опікується громада Української автокефальної православної церкви.
Поруч з церквою стоїть триярусна дерев'яна дзвіниця з відкритим нижнім ярусом.
На церковному подвір'ї стоїть нова капличка:
Неподалік від каплички сучасна скульптура:
Розташовані поруч одна з одною станції хресної ходи:
Вознесенська церква
Церква Вознесіння Господнього розташовується у тій частині міста, яке зветься Долішня Вигнанка. На момент побудови храму у 1717 році це було передмістя Чорткова.
Вигляд церкви є доволі цікавим, її навряд чи вийде переплутати з якою іншою. В першу чергу вигляд неповторності надає дуже видовжений бабинець, щільно прилягаючі один до одного верхи храму, а також гонтове покриття, яке як луска практично повністю покриває храм.
У 1996-1997 роках храм було відреставровано, з того часу він набув сучасного вигляду.
Поруч з церквою стоїть триярусна дерев'яна дзвіниця, яку було відновлено у 90-х роках минулого століття.
На таблиці пам'ятки архітектури хтось поправив старий напис "Українська радянська соціалістична республіка", який тепер читається як Україна :)
Інші записи про Чортків можна переглянути
тут.