у січні в мене було багато часу для фільмів. головним чином тому, шо багато часу я шось хендмейдила і паралельно дивилась-слухала фільми. про деякі з них уже писала, про про решту вирішила зробити загальний пост, хай враження не забуваються. та й підсумовувати кінорік потім буде легше)
1. Julie and Julia /Джулі і Джулія/ - вдруге дивилась цей фільм, випадково натрапила на ТВ. ну шо я можу сказати - я його люблю десь так само, як Бріджит Джонс)) чудові ліки від хандри і просто хороший "дівчачий" фільм
2.Notes on a Scandal /Скандальний щоденник/ - хороша психологічна драма про те, як одні люди псують життя іншим людям через озлобленість і самотність. по відгуках знаю, шо ставлення до цього фільму неоднозначне, але мені сподобалось. крім того, візуально там дуже приємна Кейт Бланшетт, а в акторському плані - Джуді Денч.
3. Flickan som lekte med elden і Luftslottet som sprängdes /Дівчина, яка грала з вогнем і Дівчина, яка підривала повітряні замки/ - дочитала Ларссона і взялась за фільми. перший бачила ще раніше і склалось враження, шо як екранізація він ліпший, ніж американський. тому здивуванням для мене було, настільки режисери у 2 і 3 фільмі відійшли від сюжету книги - багатьох деталей просто нема. але це виправдано, зважаючи, скільки у книгах другорядних деталей - наприклад, опис квартири Лісбет Саландер і як вона її купувала. загалом фільми сподобались, якось приємніше мені дивитися на екрані на Нумі Рапас, ніж на Руні Мара.
4. Never Let Me Go /Не відпускай мене/ - прочитала книжку-подивилась фільм. навіть не знаю, шо й казати про фільм - він якийсь рівний з книжкою, хоч багато чого пропущено, але загалом настрій безвиході, як у книжці, створено. і мене майже не нервувала Кері Маліган, яка після An Education трохи дратувала.
5.Last Night /Минулої ночі в Нью-Йорку /- хороше кіно про ревнощі, про те, які дівчата бувають істєрічки і шо з того в резутаті може вийти. треба приписувати його по рецепту тим, хто страждає від невмотивованих ревнощів.
6. Cloud Atlas /Хмарний атлас/ - не сподобався мені взагалі, навіть розчарував. ідея реінкарнації головним чином передана гримом акторів - і це якось неправильно. не знаю, як описував це Мітчелл у книзі, але бажання її прочитати геть не виникло.
7. Star Trek /Зоряний шлях/ - оо, яка я була задоволена, шо не добралась до цього кіна раніше) серіали навряд чи дивитимусь, а от нові фільми на цю тему - залюбки. люблю фантастику, люблю іноді розслабитись і не дивитись психологічних кін. якраз для таких випадків і є фільми про інші світи. чекаю травня і другого фільму)
8.To Rome with Love /Римські пригоди/ - здається, Вуді Аллена буває забагато. і від легкості його фільмів утомлюєшся. а може, це кіно не сподобалось мені тому, шо в дечому воно переступило межу абсурду - маю на увазі ідею вивезти співака у душі на сцену оперного театру. трошки перегнув палку Вуді. напевно таке враження створюється ще й тому, що у "Опівночі у Парижі" фактично той же сюжет - герой зустрічається з мрією, потрапляє у світ своїх бажань. і якщо один такий сюжет я ше в змозі витримати, то нагромадження - не зовсім. хоч об'єктивно кіно його шанувальникам мало би сподобатися - та й я люблю шось подібне, але не склалось цього разу.
9. Marie Antoinette/Марія-Антуанетта/ - не знаю, що я очікувала від цього фільму, але напевне не того, що там було. а було там життя королеви Франції у стилі сучасних американських підлітків. ця стилізація насправді заворожує, дивує поєднання непоєднуваного. суто у візуальному плані кіно - хороше. а от пошуками його ідеї я якось і не сильно займалася.
10. The Perks of Being a Wallflower /Добре бути тихонею/ - фільм подивилась уже в лютому, але запишу ще сюди. спочатку мені не подобалось, нагадувало старі американські фільми про підлітка, якого у школі не приймають у жодну компанію. а потім взяло і сподобалось - кілька хороших сцен, атмосфера дружньої компанії, якої особисто в мене ніколи не було, а завжди хотілось, чудовий Езра Міллер у ролі гея, якого він дуже класно зіграв - ні граму вульгарності. кіно настроєве, хоч місцями плутане і якесь, мгм, неправильне.